Silesion.PL

serwis informacyjny

7. edycja konkursu Filmujemy Bielsko-Białą!

Mural Ewy Ciepielewskiej przy ul. A. Mickiewicza w Bielsko Biala

Mural Ewy Ciepielewskiej przy ul. A. Mickiewicza w Bielsko Biala

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z pięciu ulic Bielska-Białej!

Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina zapraszają do udziału w siódmej edycji konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”. Konkurs jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów – osób zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Zgłaszane filmy mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment); warunkiem jest to, że muszą trwać dokładnie 2 minuty. Każdy uczestnik może wybrać od jednej do nawet pięciu ulic i nakręcić o nich tyle filmów, ile zechce.

W tym roku filmujemy ulice sąsiadujące z Galerią Bielską BWA i Willą Sixta:

  • 3 Maja,
  • Adama Mickiewicza,
  • Henryka Sienkiewicza,
  • Jarosława Dąbrowskiego,
  • Teodora Sixta.

Interesujący nas w tym roku kwartał miasta powstał na przełomie XIX i XX wieku. Obszar ten obfituje w wiele miejsc, które zainspirują każdego! Znajduje się w nim m.in. zabytkowa Willa Sixta z 1883 roku wraz z otaczającym ogrodem – dziś miejsce wykorzystywane przez Galerię Bielską BWA i MOPS. Naprzeciwko willi znajduje się dom słynnego architekta Karola Korna. Obok przebiegają główne szlaki piesze i samochodowe łączące centrum miasta z dworcem PKP i PKS, a dawniej ulicą 3 Maja biegła linia tramwajowa. W kilku miejscach znajdują się atrakcyjne murale. W okolicy można również zobaczyć wieloletnie drzewa, piękne skwery i Plac Chrobrego, uznawany za centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane ulice staną się tłem (lub bohaterem) ciekawych filmów!

Do wygrania są nagrody rzeczowe i finansowe.

Termin nadsyłania linków do filmów: środa, 12 października 2022, godz. 23.59, na adres: filmujemy-miasta@fmk.art.pl

Ogłoszenie wyników: 14 października 2022, godz. 18.00 w Galerii Bielskiej BWA.

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na oficjalnej stronie internetowej konkursu:
http://fmk.art.pl/filmujemy-miasta/bielsko-biala/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024