Silesion.PL

serwis informacyjny

Disney+ – sprawdzamy najciekawsze produkcje

Disney – sprawdzamy najciekawsze produkcje

Disney – sprawdzamy najciekawsze produkcje

Premiera platformy Disney+ w Polsce miała miejsce stosunkowo niedawno. Działa ona na podobnej zasadzie, co serwis streamingowy Netflix. Disney dba o swoich użytkowników, stale poszerzając swoją ofertę. Dlatego oprócz jego własnych produkcji na platformie znaleźć można także inne znane marki. Oferta podzielona została na pięć głównych kategorii, do których należą: Marvel, Star Wars, Disney & Pixar, STAR i National Geographic.

Na platformie Disney+ można więc znaleźć naprawdę sporo ciekawych produkcji, które warto obejrzeć samemu lub z bliskimi. Poniżej przedstawiamy top 10 filmów dostępnych na Disney+ według rankingu Filmweb. Być może któregoś z nich jeszcze nie widziałeś lub zechcesz odświeżyć sobie pamięć, zainspirujesz się naszym zestawieniem i miło spędzisz chwile przed telewizorem.

Dopiero planujesz zacząć korzystać z platformy Disney+ i chcesz nieco więcej dowiedzieć się na jej temat? Szczegóły dotyczące jakości obrazu i dźwięku czy kosztów abonamentów znajdziesz tutaj.

Najlepsze filmy dostępne na platformie Disney+

Na liście najpopularniejszych filmów na Disney+ znalazły się następujące produkcje, wg ocen na Filmweb:

1. Hamilton (2020) – ocena oglądających 8,70

Film z gatunku biograficzny i musical. Opowiada historię Alexandra Hamiltona – osieroconego imigranta, który przybył do Nowego Jorku, a później został jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych Ameryki.

2. Coco (2017) – ocena oglądających 8,28

Przygodowy film animowany idealny do obejrzenia wspólnie z rodziną. W skróconym opisie przeczytać można, że zobaczymy w nim 12-letniego meksykańskiego chłopca, który usiłuje zgłębić tajemnice rodzinnej legendy.

3. Król lew (1994) – ocena oglądających 8,25

Chyba nikomu nie trzeba opowiadać, o czym jest ten animowany film familijny. Jeśli jednak ktoś jakimś cudem go nie widział, to powiemy tylko tyle, że opowiada o małym lwiątku imieniem Simba, który po tym, jak skazał się na wygnanie, musi dorosnąć i nauczyć się walczyć o swoje.

4. Ojciec (2020) – ocena oglądających 8,18

Film z gatunku dramat opowiadający o tym, jak córka opiekuje się ojcem cierpiącym na demencję, który pomimo postępującej choroby chce pozostać samodzielny.

5. Avengers: Wojna bez granic (2018) – ocena oglądających 8,13

Avengersi mają sporą rzeszę fanów, dlatego nie mogło zabraknąć ich w tym zestawieniu. Dla tych, którzy jeszcze nie widzieli tego filmu, w skrócie możemy powiedzieć, że cała akcja rozgrywa się wokół Thanosa, który zbiera Kamienie Nieskończoności w celu narzucenia swojej woli wszystkim istnieniom we wszechświecie, a drużyna superbohaterów znanych jako Avengers próbuje go powstrzymać.

Chcesz dowiedzieć się, gdzie w internecie można oglądać filmy za darmo? Wejdź na stronę https://nano.komputronik.pl/n/darmowe-filmy-online/ i zobacz polecenia stron, na których udostępniane są filmy do oglądania bez żadnych opłat.

6. Braveheart (1995) – Waleczne serce – ocena oglądających 8,12

To prawdziwy klasyk. Angielscy żołnierze mordują żonę Williama Wallace’a. Zrozpaczony Szkot mści się na zabójcach i prowadzi rodaków do walki o odzyskanie wolności. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, koniecznie obejrzyj go przy najbliższej możliwej okazji.

7. Gwiezdne wojny: Część V (1980) – Imperium kontratakuje – ocena oglądających 8,10

W tej części Darth Vader dostaje rozkaz od imperatora odnalezienia Luke’a Skywalkera, by zmusić go do przejścia na ciemną stronę Mocy. Najwyżej oceniana część Gwiezdnych wojen.

8. Gwiezdne wojny: Część VI (1983) – Powrót Jedi – ocena oglądających 8,08

Niewiele niższą oceną może pochwalić się część VI Gwiezdnych wojen. Luke Skywalker skończył już trening na rycerza jedi i teraz musi walczyć z mrocznym lordem Vaderem.

9. Służące (2011) – ocena oglądających 8,07

Na dziewiątej pozycji uplasował się dramat opowiadający o wydarzeniach rozgrywających się w latach 60. XX wieku. Początkująca dziennikarka spisuje historie czarnoskórych służących, wywołując skandal wśród wyższych sfer. Warty obejrzenia.

10. Avengers: Koniec gry (2019) – ocena użytkowników 8,04

Listę zamyka ostatnia część Avengersów. Avengersi starają się zrobić wszystko, co konieczne, aby pokonać Thanosa po tym, jak wymazał połowę życia we Wszechświecie.

W zestawieniu najlepszych i najciekawszych filmów dostępnych na platformie Disney+ jak widać, znalazły się przede wszystkim klasyki, choć kilka nowszych produkcji też zasłużyło na wysokie oceny.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024