Silesion.PL

serwis informacyjny

4. Półfinał TAURON Hokej Ligi: GieKSa i Unia krok od finału

W piątek, 22 marca odbyły się czwarte mecze półfinałowe TAURON Hokej Ligi. O krok od awansu do finału są obrońcy tytułu GKS Katowice oraz Re-Plast Unia Oświęcim. GieKSa znowu pewnie wygrała na Jastorze i w rywalizacji z JKH w serii do czterech zwycięstw jest 3-1. Biało-niebiescy zwyciężyli w Tychach po dogrywce i też prowadzą w serii 3-1. W niedzielę mecze w Katowicach i Oświęcimiu. Transmisje na portalu polskihokej.tv.

Katowiczanie zagrali bardzo podobnie jak w czwartek. Od początku byli aktywni i skuteczni. Pierwszy gol padł w 12. min, kiedy po wygranym wznowieniu Hampus Olsson strzelił gola. Miejscowi doprowadzili do remisu po celnym strzale Dominika Pasia, ale później znowu dominowali goście. W 48. minucie prowadzili już 4:1. Znowu na listę strzelców wpisał się Benjamin Sokay, który w play-offach strzelił 4 gole i zaliczył 4 asysty.

W Tychach przed Stadionem Zimowym prezentowano wozy bojowe. Kibice mieli nadzieję, że miejscowy zespół zagra bojowo i skutecznie. I tak faktycznie było. Tyszanie walczyli, starali się. Pierwsi w piątkowym starciu zdobyli bramkę, w drugiej tercji Unia jednak prowadziła 2:1, ale miejscowi wyrównali w 48. min, kiedy krążek wpakował do bramki Viktar Turkin. Po 60 min było 2:2. W dogrywce bardzo dobrze spisywał się tyski bramkarz Tomas Fucik, który wybronił sporo uderzeń, ale przy chytrym strzale Krystiana Dziubińskiego nie miał już szans. Goście wygrali po dogrywce 3:2.

W niedzielę mecze na lodowiskach w Katowicach i Oświęcimiu. Spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

4. PÓŁFINAŁ TAURON HOKEJ LIGI

Czwartek, 21 marca

  • JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Paś 27 – Olsson 12, Cook 31, Iisakka 35, Sokay 48

Stan rywalizacji (do 4. zwycięstw): 1-3

  • GKS Tychy – Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po dogrywce (1:0, 0:2, 1:0, d. 0:1)

Viitanen 9, Turkin 48 – Bezuska, 23, Ahopelto 26, Dziubiński 76

Stan rywalizacji (do 4. zwycięstw): 1-3HARMONOGRAM MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH TAURON HOKEJ LIGI

Niedziela, 24 marca

GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024