Silesion.PL

serwis informacyjny

35. kolejka PHL. Pasy zastopowały tyszan

36 kolejka kolejka PHL. Pasy zastopowaly tyszan

W niedzielę, 8 stycznia odbyła się 35. kolejka Polskiej Hokej Ligi. W hicie kolejki Comarch Cracovia pokonała GKS Tychy, który przed tym spotkaniem miał serię siedmiu kolejnych zwycięstw. Niespodziewanie KH Energa Toruń pokonał gości z Jastrzębia-Zdroju. W derbach Górnego Śląska górą mistrzowie Polski, ale do pokonania Zagłębia podopieczni Jacka Płachty potrzebowali dogrywki. Zwycięstwo odniosła również Unia.

Na lodowisku w Krakowie gospodarze i tyszanie stworzyli bardzo ciekawe widowisko. W 46. minucie było 2:2, ale końcówka należała do miejscowych. Decydujące trafienie zaliczył w 58. minucie Patryk Wronka. Comarch Cracovia wygrała i przerwała zwycięską passę Ślązaków.

W ostatnich starciach Stalowe Pierniki pokazały, że ich forma zwyżkuje, ale drużyna traciła punkty. W niedzielę w końcu drużyna z grodu Kopernika zdobyła trzy punkty. Po 34. minutach miejscowi prowadzili 3:0. Rywale z Jastrzębia-Zdroju zdołali zdobyć dwie bramki, ale do remisu nie udało im się doprowadzić. We wtorek, 10 stycznia w zaległym spotkaniu 31. kolejki torunianie podejmą Zagłębie Sosnowiec.

W niedzielę sosnowiczanie stoczyli zażarty bój z GieKSą. Mistrzowie Polski prowadzili 2:0, ale ambitna ekipa Zagłębia doprowadziła do remisu. W dodatkowym czasie gry złotego gola strzelił Brandon Magee.

W starciu sanoczan z Unią znowu w tym sezonie górą drużyna z Oświęcimia. W zespole dowodzonym przez Nika Zupancicia świetnie prezentował się bramkarz Kevin Lindskoug, który obronił 26 strzałów.