30. kolejka PHL. JKH lepszy od GieKSy

30 kolejka PHL. JKH lepszy od GieKSy

Drużyna z Jastrzębia-Zdroju pewnie pokonała mistrzów Polski. Kolejne zwycięstwa odniosły Comarch Cracovia, GKS Tychy i Marma Ciarko STS Sanok.

W derbach Górnego Śląska od pierwszych minut skuteczniejsi byli goście. Po dwóch tercjach ekipa z Jastrzębia-Zdroju prowadziła po golach Marka Kaleinikovasa i Eduardsa Hugo Jansonsa. W 24. minucie było już 3:0. Katowiczanie próbowali zmienić obraz gry, ale podopieczni Roberta Kalabera nie pozwolili za wiele gospodarzom. Ostatecznie derby zakończyły się wygraną jastrzębian 5:2.

Zagłębie Sosnowiec już po niecałych 7 minutach prowadziło 2:0, do niespodzianki nie doszło, bo później bramki zdobywała już tylko Comarch Cracovia. Dublet zaliczył Patryk Wronka.

Mecz w Sanoku zakończył się piłkarskim wynikiem. Kibice oglądali w tym spotkaniu tylko dwie bramki, w 14. minucie miejscowy gracz Sami Tamminen pokonał bramkarz drużyny z Torunia, a wynik podwyższył pod koniec spotkania Elliot Lorraine.

W Nowym Targu Szarotki długo toczyły wyrównaną walkę z tyszanami, ale trzecia tercja zdecydowała, że Ślązacy wygrali 5:1.