Silesion.PL

serwis informacyjny

„30 km na 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej” strażaka z Skoczowa

Michal Fielek

Michal Fielek

W sobotę 23 kwietnia strażak z Jednostki Ratowniczo-Gaśnicza w Skoczowie, ogn. Michał Fielek przebiegł na trasie ponad 30 km, który nazwał „30 km na 30 – lecie Państwowej Straży Pożarnej”.

“W sposób symboliczny chciałem uczcić i nagłośnić organizowane w powiecie Cieszyńskim obchody rocznicy powstania Państwowej Straży Pożarnej. W związku z tym odbyłem bieg, który nazwałem „30 km na 30-lecie Państwowej Straży Pożarnej”.

“Start biegu zaplanowałem w okolicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie skąd udałem się do Skoczowa pod JRG Skoczów oraz na Rynek, a następnie do Ustronia pod Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą gdzie zakończyłem swój bieg. Trasa biegu nie była przypadkowa, ponieważ jednym z punktów programu tegorocznych obchodów, są tzw. “Dni otwartych Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych z terenu powiatu cieszyńskiego” i to one były inspiracją do nazwy akcji. Warto w tym miejscu wspomnieć o dystansie, który wynosi nieco ponad 30 km (dokładnie 34,36 km) . Sama akcja miała charakter spontaniczny i organizowana była w czasie wolnym. Celem akcji było propagowanie aktywnego spędzania czasu, symboliczne uczczenie jubileuszu 30-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz jubileuszu 100-lecia utworzenia Głównego Związku Straży Pożarnych RP i nagłośnienie wyżej wspomnianych obchodów.

Trasa została wytyczona w taki sposób, aby bezpiecznie dobiec do celu. Przebiegała między innymi chodnikami, bocznymi drogami a od Skoczowa do Ustronia wałem rzeki Wisła. Mimo, że był to samotny bieg, nie oznaczało, to że pozostałem bez opieki. Byłem w stałym kontakcie telefonicznym z rodziną, która była obecna również na trasie biegu. Ze względu na tak duży dystans do pokonania (wcześniej biegałem max. 19 km), postanowiłem przebiec go spokojnym tempem tak aby w sposób bezpieczny go ukończyć a co za tym idzie nie doznać kontuzji. Ze względu na wydźwięk akcji, postanowiłem również udokumentować mijane na trasie remizy OSP.

Jest to pierwsza tego typu akcja ale mam nadzieję, że nie ostatnia.

Więcej na temat obchodów: https://www.gov.pl/web/kppsp-cieszyn/

Dziękuję wszystkim za wsparcie!

Specjalne podziękowania dla rodziny (za doping), Wojciecha Lichoty (za fachowe porady), Klaudiusza Matuli (za podwiezienie na start oraz logistykę), Witolda-Bartłomieja Banota (za oprawę medialną), szwagra Wojtka Wojnara (za obecność na trasie) oraz Daniela Piechy (za pożyczenie kamery).”

Wideo: Witold-Bartłomiej Banot, Wojtek Wojnar

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023