Silesion.PL

serwis informacyjny

Ogłoszenie przetargu na remont Zakładu Oczyszczania MPGK przy Bankowej w Katowicach

Ogloszenie przetargu na remont Zakladu Oczyszczania MPGK na Bankowej front

Ogloszenie przetargu na remont Zakladu Oczyszczania MPGK na Bankowej front

Zakład Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach zmieni swoje oblicze, a mieszkańcy zyskają miejsce, gdzie będą mogli załatwić wiele spraw. Właśnie ogłoszony został przetarg na roboty budowlane, które będą miały na celu przekształcenie obecnej bazy w obiekt nowoczesny, a jednocześnie estetyczny.

Baza Zakładu Oczyszczania Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej znajdująca się przy ulicy Bankowej 10 w Katowicach służy do wykonywania bieżących prac ręcznego oczyszczania śródmieścia miasta. Zakres prac, który ma obejmować remont to: rozbiórka istniejących budynków i infrastruktury oraz budowa dwukondygnacyjnego budynku socjalno-biurowego, wiaty magazynowej z funkcją Gminnego Punktu Zbierania Odpadów z wydzieloną częścią na myjnię kontenerów i sprzętu, a także budowa infrastruktury otaczającej – garaży, parkingu i ogrodzenia.

Po remoncie kompleks zachowa swoje dotychczasowe funkcje. Pojawi się tam także biuro obsługi klienta, dzięki czemu będzie można załatwić wiele spraw osobiście. Projekt remontu będzie się także wpisywał w zamierzenia zagospodarowania tego rejonu miasta przy jednoczesnym spełnieniu standardów BHP i wymogów wewnętrznych spółki. Termin składania ofert mija 23.05. Rozpoczęcie prac jest planowane na lipiec, a roboty mają potrwać 9 miesięcy.

Wizualizacja Zakładu Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach
Wizualizacja Zakładu Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach

Zakład Oczyszczania Miasta jest częścią infrastruktury MPGK. Do jego głównych zadań należy m.in.: zbieranie odpadów stałych pochodzących z kontenerów i pojemników, koszy na śmieci znajdujących się w miejscach publicznych. Punkt przy ulicy Bankowej zbiera również odpady biodegradowalne, budowlane i rozbiórkowe z remontów prowadzonych samodzielnie, a także odpady wielkogabarytowe z ograniczeniem ilościowym. W bazie znajduje się także zaplecze pozwalające na mycie i dezynfekcję kontenerów.

Zakład Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach
Zakład Oczyszczania MPGK przy ulicy Bankowej w Katowicach

Planowana inwestycja jest ważna szczególnie dla mieszkańców śródmieścia. Liczymy, ze unowocześnienie zakładu przyczyni się do większej świadomości o potrzebie segregacji odpadów – nie tylko na poziomie wyrzucania ich do odpowiednich kontenerów, ale także wiedzy, które należy przywieźć do Gminnego Punktu Zbierania Odpadów, aby nie zalegały w otaczającej nas przestrzeni – podsumowuje Damian Stępień, dyrektor ds. administracyjno-eksploatacyjnych w MPGK Katowice.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author