Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszyły zapisy na Bieg Wiosenny 2022 w Parku Śląskim w Chorzowie

Bieganie

Bieganie

Trwają zapisy na Bieg Wiosenny w Parku Śląskim – jednego z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w regionie w 2022 roku! To już 9 edycja tej wyjątkowej imprezy sportowej, którą zaplanowano na 20 marca.

Nie ma wątpliwości, że Park Śląski to doskonałe miejsce na oficjalne rozpoczęcie sezonu biegowego. W ubiegłym roku w tej imprezie udział wzięło pod 1500 uczestników, w tym roku liczba ta może być jeszcze większa.

Start zaplanowano na Polach Marsowych, a metę na bieżni Stadionu Śląskiego. Zawodnicy będą mieli do pokonanie 10-kilometrowy dystans. Trasa jest urokliwa, wiedzie przez parkowe alejki. Uczestnicy pobiegną zarówno centralną częścią parku, jak i tą bardziej zalesioną – tak jak było to w ubiegłym roku. Co ważne – wytyczona trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, co oczywiście ma niebagatelne znaczenie przy zatwierdzaniu rekordów.

Zgodnie z regulaminem, który jest dostępny na stronie www.parkslaski.pl, starty będą odbywały się indywidualnie w godz. od 9 do 13 (jest to podyktowane bezpieczeństwem sanitarnym, tak jak w poprzedniej edycji).

Każdy, kto chce wziąć udział w Biegu Wiosennym, może już teraz się zapisać  https://zapisy.sts-timing.pl/806/. Im szybciej to zrobi, tym opłata startowa jest niższa. Kto do 27 lutego zapłaci on-line (przelewem) – wyda jedynie 69 zł. W dniach od 28 lutego do 10 marca opłata wzrośnie do 89 zł. Organizator przewiduje także sprzedaż pakietów w biurze zawodów w dniach 18, 19, 20 marca do wyczerpania limitu miejsc. Opłata startowa w tych dniach będzie możliwa jedynie gotówką i wyniesie 99 zł. Dla każdego biegacza przewidziano specjalny pakiet startowy, który będzie można odebrać w biurze zawodów.

Bieg Wiosenny w Parku Śląskim to wydarzenie, na które przychodzą całe rodziny, a rozstrzał wiekowy uczestników jest duży. W ubiegłym roku najstarszy biegacz miał 81 lat. Łącznie nagrodzonych zostało 39 osób w 6 kategoriach dla mężczyzn, 5 dla kobiet oraz open w kategorii kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji generalnej w kategorii open mężczyzn najlepszy okazał się Mateusz Mrówka z Radlina (czas 31:47 minut), a wśród pań najszybciej pobiegła Sandra Michalak z Sosnowca (37:32).

Informacja prasowa

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023