Silesion.PL

serwis informacyjny

26. kolejka TAURON Hokej Ligi. Dziewiąte zwycięstwo tyszan z rzędu

Hokej lodowisko bramka krazek kij hockey ice

W czwartek, 7 grudnia odbyły się trzy mecze 26. kolejki TAURON Hokej Ligi. W najciekawszym spotkaniu wicelider GKS Tychy pokonał Stalowe Pierniki i odniósł dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Kibice też spisali się na medal, biorąc udział w dziesiątej edycji akcji Teddy Bear Toss. Unia po zaciętym spotkaniu pokonała sanoczan, a Comarch Cracovia wygrała pewnie z JKH. W piątek odbędzie się ostatni mecz 26. kolejki. O godz. 18:30 lider z Katowic podejmie Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie będzie transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Tyszanie napotkali na twardego przeciwnika. Spotkanie na Stadionie Zimowym gospodarze wygrali 3:0, a dublet zaliczył Bartłomiej Jeziorski. W Tychach nie zawiedli także kibice, którzy przynieśli mnóstwo maskotek i rzucili je na taflę. To była jubileuszowa dziesiąta edycji akcji Teddy Bear Toss. Wcześniej zebrano prawie siedemnaście tysięcy maskotek, które trafiły do szpitali oraz domów dziecka.

Re-Plast Unia Oświęcim po zaciętym starciu pokonała u siebie Marmę Ciarko STS Sanok 4:3. Z dwoma golami na koncie spotkanie zakończył kapitan Krystian Dziubiński. W Krakowie nieoczekiwanie starcie Pasów z JKH było jednostronne. Comarch Cracovia wygrała 5:1.

Jutro w jedynym piątkowym spotkaniu lider rozgrywek GKS Katowice sprawdzi formę Zagłębia Sosnowiec. GieKSa szybko otrząsnęła się po wysokiej porażce w Toruniu, we wtorek w meczu 32. kolejki podopieczni Jacka Płachty pokonali JKH 4:1. Sosnowiczanie mają za sobą sporo dobrych spotkań.

Po tej kolejce nastąpi przerwa w rozgrywkach do 20 grudnia. W tym czasie reprezentacja Polski seniorów, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata Elity w Ostrawie, zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry. 

26. kolejka TAURON Hokej Ligi

  • GKS Tychy – KH Energa Toruń 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Krzyżek 18, Jeziorski 50, 60

  • Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko STS Sanok 4:3 (1:0, 1:2, 2:1)

Bezuska 8, Ahopelto 37, Dziubiński 43, 54 – Bukowski 25, Strzyżowski 33, Binner 56

  • Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)

Sawicki 14, 28, Bezwiński 30, Vildumetz 37, Jezek 41 – Rajamaki 58

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024