Silesion.PL

serwis informacyjny

22. kolejka TAURON Hokej Ligi: Znakomity mecz Podhala

W niedzielę, 26 listopada odbyła się 22. kolejka TAURON Hokej Ligi. W Nowym Targu miejscowi wygrali z JKH 10:3, strzelając w drugiej tercji aż siedem goli! Pewne zwycięstwo odniósł GKS Katowice, a w emocjonującym meczu Tychy kontra drużyna z Oświęcimia górą Ślązacy. Trzy punkty zdobyło również Zagłębie Sosnowiec. Następna kolejka odbędzie się już we wtorek, 28 listopada.

Kibice w Nowym Targu owacją podziękowali hokeistom za świetny występ. W starciu z drużyną z Jastrzębia Szarotki wygrały aż 10:3. Znakomita była w wykonaniu zespołu druga tercja, którą drużyna wygrała 7:0. Z hattrickiem spotkanie zakończył Jakub Worwa.

Zgoła inny przebieg miał mecz w Tychach, gdzie GKS walczył z Re-Plast Unią Oświęcim. W tym twardym starciu minimalnie wygrali gospodarze. Pewny triumf odniósł GKS Katowice. Ślązacy już po pierwszej tercji prowadzili z Cracovią 5:0. Dla GieKSy było to osiemnaste zwycięstwo w sezonie. Obrońcy tytułu w tym sezonie przegrali tylko raz, w piątek z Unią. W ostatnim niedzielnym spotkaniu Zagłębie pokonało sanoczan.

Następna, 23. kolejka odbędzie się już w najbliższy wtorek, 28 listopada. JKH zmierzy się z katowiczanami (18:00), sanoczanie z Podhalem (18:00), KH Energa zagra z Zagłębiem (18:30), a Cracovia z GKS Tychy (18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.