Silesion.PL

serwis informacyjny

Hokej: Krystian Dziubiński nominowany w Plebiscycie na Najlepszego Sportowca

Krystian Dziubiński został nominowany w 89. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski 2023 roku. Wiosną tego roku w Mistrzostwach Świata Dywizji IA Biało-Czerwoni zajęli drugie miejsce i awansowali do Elity. Najlepszym napastnikiem turnieju był Krystian Dziubiński, który strzelił 6 goli i zaliczył 5 asyst.

– To dla mnie ogromne wyróżnienie. Reprezentuję polski hokej i liczę na głosy kibiców. Mam nadzieję, że coraz więcej polskich kibiców będzie interesowało się tą piękną dyscypliną, jaką jest hokej na lodzie – zaznacza Krystian Dziubiński, kapitan Biało-Czerwonych, który tak oceniał świetny w wykonaniu Polaków turniej w Nottingham. 

– Dwa, trzy lata temu podaliśmy sobie ręce i zaczęliśmy budować zespół, doszło kilku zawodników i konkurencja była duża. W Nottingham oddałem całe serce drużynie i to się zwróciło, ale nie byłoby to możliwe, gdyby nie super kolektyw. Wszyscy w zespole jesteśmy równi, nie ma pazerności, zazdrości. Musimy oczywiście pochwalić kibiców, którzy w Anglii niesamowicie nas wspierali – mówił Dziubiński, który przygotowuje się z Kadrą Narodową do Mistrzostwach Świata Elity, które odbędą się w maju przyszłego roku w Czechach.

W grudniu reprezentacja Polski zagra w turnieju w Klagenfurcie. W czwartek, 14 grudnia Biało-Czerwoni zmierzą się z Włochami. Następnie dzień później, 15 grudnia w finale lub w spotkaniu o trzecie miejsce z drużyną z pary Austria – Węgry. Selekcjoner Robert Kalaber powołał na turniej mocną kadrę, w której znalazł się poza Krystianem Dziubińskim m.in. John Murray i Patryk Wronka.

Głosowanie na Najlepszego Sportowca pod linkiem – plebiscyt.przegladsportowy.pl

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024