Silesion.PL

serwis informacyjny

20.06.2023 debata gospodarcza Ryszard Petru kontra Sławomir Mentzen w RMF FM

RMF FM

Już jutro 20 czerwca na antenie RMF FM i Radia RMF24 oraz w portalu RMF24.pl odbędzie się wielka debata gospodarcza z udziałem Ryszarda Petru, byłego lidera Nowoczesnej i kandydata do Senatu ze Sławomirem Mentzenem, prezesem partii Nowa Nadzieja i jednym z liderów Konfederacji.

Do debaty na tematy gospodarcze Ryszard Petru wezwał Sławomira Mentzena w swoich mediach społecznościowych. „Słyszę z waszej strony coraz bardziej radykalne pomysły gospodarcze. Liberalne, ale nie do zrealizowania. Zapraszam Sławomira Mentzena na debatę. Porozmawiajmy o tym” – mówił w krótkim filmiku Petru. RMF FM wyszło naprzeciw temu pomysłowi i zaproponowało, by dyskusja polityków odbyła się na antenie stacji. Blisko godzinna debata odbędzie się we wtorek 20 czerwca o godz. 18.

W pierwszej części, emitowanej na antenie RMF FM, internetowego informacyjno-muzycznego Radia RMF24 i na portalu RMF24.pl poruszone będą podstawowe kwestie ważne dla każdego człowieka: program 500+, poziom podatku VAT czy wysokość pensji minimalnej. Uczestnicy będą też mogli zadać sobie wzajemnie po jednym pytaniu.

Druga część, nadawana w Radiu RMF24 i na portalu RMF24.pl, podzielona będzie na 10 bloków tematycznych: polityka socjalna, zaangażowanie państwa w gospodarkę, wiek emerytalny, przywileje i prawa pracowników, finansowanie systemu ochrony zdrowia, finansowanie edukacji, finansowanie bezpieczeństwa, energetyka, podatki dla osób fizycznych, podatki dla przedsiębiorców. W tej części znajdzie się też czas na pytania od słuchaczy, które będą mogli zadawać podczas debaty na fanage’u RMF FM na Facebooku.

Debatę Petru vs Mentzen poprowadzą dwaj dziennikarze ekonomiczni: Krzysztof Berenda, szef warszawskiej redakcji RMF FM oraz Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego „Dziennika Gazety Prawnej” i jeden z gospodarzy „Popołudniowej rozmowy w RMF FM”.

RMF FM to największa rozgłośnia radiowa w Polsce, codziennie gromadzi 8 mln słuchaczy, a jej udział w czasie słuchania wynosi blisko 30%. Stacja nadaje „Najlepszą Muzykę” w formacie AC (adult contemporary) – przeboje z ostatnich dekad. RMF FM uznawane jest za jedno z najszybszych i najbardziej wiarygodnych źródeł informacji. „Fakty RMF FM” przygotowuje zespół kilkudziesięciu dziennikarzy, reporterów lokalnych i korespondentów zagranicznych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024