Silesion.PL

serwis informacyjny

2 Wacky – w środę koncert plenerowy w Muzeum Śląskim

Fot. 2 Wacky

Fot. 2 Wacky

W środę 27 lipca o godzinie 20:00 na scenie plenerowej w Muzeum Śląskim zaprezentuje się projekt stworzony przez muzyków znanych z takich grup muzycznych jak: Aladdin Killers, K44, 100nka oraz  Julia i Nieprzyjemni.

Pod enigmatyczną nazwą 2 Wacky kryje się projekt dwóch znanych muzyków sceny okołojazzowej i muzyki improwizowanej: Mateusza Pawlusia i Przemka Borowieckiego.

Ze spotkania analogowych syntezatorów z nerwowym rytmem perkusji, śląskim zanieczyszczeniem i czerwienią cegieł Szybu Wilson powstaje wybuchowa fuzja dźwięków, niekiedy przywodząca na myśl eksperymenty natchnionych jazzmanów spod znaku free, a czasem kosmiczny funk George’a Clintona i innych wariatów afrofuturyzmu. Jak podobno powiedział duch Milesa Davisa wywołany przez przyjaciół zespołu przed pierwszym koncertem składu: „Taką muzykę grają tylko w Kalifornii, Chicago i Katowicach”.

  • Mateusz Pawluś – instrumenty klawiszowe,
  • Przemek Borowiecki – perkusja.

Bilet na pojedynczy koncert o godzinie 20.00 umożliwia wjazd na wieżę widokową w dniu koncertu w godzinach 10.00–22.00.

Bilety na środowy koncert w cenie 10 zł dostępne w kasach muzeum oraz online.

W razie złych warunków atmosferycznych wjazd na wieżę może zostać wyjęty z oferty biletowej. Wjazd będzie możliwy do wykorzystania w inny dzień w okresie do końca sierpnia 2022 w godzinach funkcjonowania wieży widokowej szybu Warszawa II.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author