Silesion.PL

serwis informacyjny

2. Finał TAURON Hokej Ligi: GieKSa lepsza od Unii

W środę, 3 kwietnia w Satelicie odbył się drugi mecz finałowy TAURON Hokej Ligi. Tym razem obrońcy tytułu zagrali lepiej niż we wtorek i pewnie pokonali Re-Plast Unię Oświęcim 3:0. W rywalizacji do czterech zwycięstw jest 1-1. W sobotę i niedzielę kolejne spotkania finałowe na lodowisku w Oświęcimiu. Transmisje w TVP Sport.

Środowy mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gospodarzy, bo już w 2. minucie Hampus Olsson wpisał się na listę strzelców. Ponownie bardzo dużo było w tym meczu twardej, ostrej walki. Katowiczanie grali lepiej niż we wtorek, byli bardziej aktywni, wygrywali wznowienia oraz oddali zdecydowanie więcej strzałów. W drugiej tercji wykorzystali grę w podwójnej przewadze. Shigeki Hitosato otrzymał idealne podanie od Bartosza Fraszki i z bliska wpakował krążek do siatki, wyprowadzając swój zespół na 2:0.

Oświęcimianie próbowali się zrewanżować, ale miejscowi bardzo dobrze także grali w defensywie. W trzeciej tercji reprezentant Polski Mateusz Michalski zdobył bramkę na 3:0. Po zakończonym spotkaniu kibice dziękowali także bramkarzowi, bo John Murray obronił wszystkie 29 strzałów. 

Kolejne dwa mecze odbędą się na lodowisku w Oświęcimiu w sobotę i niedzielę, a zobaczy je komplet widzów, bo wszystkie bilety zostały wyprzedane. Spotkania finałowe są transmitowane w TVP Sport.

Z kolei w czwartek, 4 kwietnia o godz. 18 na Jastorze rozpocznie się drugi mecz o brązowy medal. We wtorek GKS Tychy pokonał JKH 5:2. Mecz będzie transmitowany na platformie polskihokej.tv.

2. Finał TAURON Hokej Ligi (gra się do 4. zwycięstw)

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Olsson 2, Hitosato 27, Michalski 57

Trzeci mecz finałowy

Sobota, 6 kwietnia, godz. 17:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Czwarty mecz finałowy

Niedziela, 7 kwietnia, godz. 20:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice


Piąty mecz finałowy

Środa, 10 kwietnia, godz. 18:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

Ewentualnie

Szósty mecz finałowy

Piątek, 12 kwietnia, godz. 20:30

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Siódmy mecz finałowy

Niedziela, 14 kwietnia, godz. 20:30

GKS Katowice – Re-Plast Unia Oświęcim

MECZ O TRZECIE MIEJSCE (gra się do 2. zwycięstw)

Czwartek, 4 kwietnia

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy, godz. 18:00

Ewentualnie

Sobota, 6 kwietnia

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024