Silesion.PL

serwis informacyjny

18-19 października 2022 Katowice gospodarzem PRECOP 27

PRECOP 27

PRECOP 27

Wielkimi krokami zbliża się PRECOP 27. Konferencja odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach 18-19 października br., i posłuży przygotowaniu stanowiska różnych środowisk wobec najważniejszych tematów Szczytu Klimatycznego w Egipcie.

– Szczyt Klimatyczny, który odbywał się w Katowicach w 2018 roku był pierwszym tak dużym wydarzeniem zorganizowanym w mieście. Stanowił wyraźny sygnał mówiący, że Katowice mają doskonałą bazę do tego, by zorganizować wydarzenie rangi światowej. W efekcie także w Katowicach zorganizowane zostało Światowe Forum Miejskie i inne duże imprezy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – COP 24 wpłynął także na świadomość mieszkańców Katowic i miast aglomeracji związaną z tym jak dbać o środowisko naturalne – dodaje prezydent.

PRE COP 27 jest dwudniowym wydarzeniem ściśle związanym ze Szczytem Klimatycznym ONZ COP 27, który odbędzie się w listopadzie w Egipcie. W trakcie dwóch dni dyskusji cenieni eksperci, polscy i unijni politycy, ludzie gospodarki, przedstawiciele instytucji i organizacji są odpowiedzialni za przygotowanie do Szczytu Klimatycznego. Przypomnijmy, że COP to najważniejsze globalne forum poświęcone światowej polityce klimatycznej.

Sesja inauguracyjna odbędzie się 18 października godzinie 9:30. Jej tytuł to „Strategia dla Ziemi”. A wśród prelegentów wymieniani są między innymi: Maimunah Mohd Sharif – dyrektor wykonawczy Programu Narodów Zjednoczonych ds. Osiedli Ludzkich (UN-Habitat), Sanda Ojiambo – zastępczyni Sekretarza Generalnego ONZ, CEO i dyrektor wykonawcza, Jerzy Kwieciński – były minister finansów, inwestycji i rozwoju, a także Mariusz Skiba – wiceprezydent Katowic.

W kolejnych sesjach prelegenci będą debatować między innymi nad takimi tematami jak: sprawiedliwa transformacja regionów węglowych, gospodarka obiegu zamkniętego, emisja gazów cieplarnianych., energetyka wiatrowa na lądzie i morzu, zielone budownictwo, zrównoważony transport.

Wśród wydarzeń towarzyszących zaplanowano „Okrągły Stół Odpadowy. Gospodarka odpadami – szansa i wyzwania dla państwa, przemysłu i samorządów”. To debata podzielona na trzy części, których osią będą zależności między obowiązującymi, powstającymi i postulowanymi regulacjami a praktyką zarządzania w gospodarce odpadowej.

To już ostatnie dni, aby zarejestrować swój udział w PRECOP 27. Rejestracja na udział stacjonarny trwa do 17 października 2022 r. do godz. 15.00. Rejestracja na udział online w części konferencyjnej trwa do 19 października 2022 r. do godz. 16.00. Szczegóły dostępne są pod adresem www.precop.pl 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024