15 kolejka PHL. JKH przerwał serię tyszan, GieKSa nowym liderem

JKH przerwal serie tyszan GieKSa nowym liderem

W niedzielę, 23 październik odbyła się 15. kolejka Polskiej Hokej Ligi. JKH GKS Jastrzębie pokonał na Stadionie Zimowym gospodarzy. Tym samym została przerwana seria zwycięstw tyskiej drużyny, która przed tym spotkaniem miała sześć kolejnych wygranych. W derbach Małopolski Cracovia lepsza od Unii. Nowym liderem rozgrywek jest GKS Katowice.

Na Stadionie Zimowym tyszanie nie dali rady drużynie prowadzonej przez Roberta Kalabera. Po dwóch tercjach było 2:2, ale decydująca odsłona spotkania należała już do gości. Najpierw bramkę zdobył Raivo Freidenfelds, a wynik podwyższył na niecałą minutę przed końcem Josef Mikyska. Jastrzębianie pokonali GKS Tychy 4:2.

W derbach Małopolski decydujące były niecałe dwie minuty między 24 a 26 minutą, kiedy Comarch Cracovia zdobyła trzy gole. Pasy wygrały z dotychczasowym liderem Unią 5:2

Rozpędzony GKS Katowice wygrał kolejny mecz, tym razem w Satelicie pewnie pokonał Stalowe Pierniki. Już po pierwszej tercji było 3:0, a spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 5:0. Znowu dobrze zagrali Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Brandon Magee. Ta wygrana zdecydowała o tym, że katowiczanie są nowym liderem rozgrywek.

W Nowym Targu do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, bo po 60 minutach w konfrontacji Szarotek z Marmą Ciarko STS było 2:2. W doliczonym czasie gry bramkę dla drużyny z Sanoka zdobył Sami Tamminen.

We wtorek, 25 października odbędzie się 16. kolejka PHL. JKH zagra z Cracovią (godz. 18), Unia z KH Energa (18), Podhale z Zagłębiem (18), a GieKSa z zespołem z Sanoka (18:30). Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie www.polskihokej.tv.

15. kolejka Polskiej Hokej Ligi.

• GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) Jeziorski 19, Dupuy 22 – Jozef Svec 9 Jansons 34, Freidenfelds 56, Mikyska 60
  • Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Csamango 24, Kapica 25, Nemec 26, Rac 50, Kasperlik 60 – Da Costa 23, Dziubiński 28,

• GKS Katowice – KH Energa Toruń 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Hitosato 2, Pasiut 4, Magee 14, Fraszko 33, Ciepielewski 52

• Tauron Podhale Nowy Targ – Marma Ciarko STS Sanok 2:3 po dogrywce (0:2, 1:0, 1:0, d. 0:1)