16 kolejka Polskiej Hokej Ligi. Pasy wygrały w Jastrzębiu

16 kolejka Polskiej Hokej Ligi. Pasy wygraly w Jastrzebiu

To była emocjonująca kolejka. Comarch Cracovia zwyciężyła na Jastorze, a jedną z bramek zdobył Roman Rac, były gwiazdor jastrzębskiej drużyny. Lider z Katowic wygrał czwarty mecz z rzędu, efektowne zwycięstwo odniosła Unia. Wtorek był także udany dla Zagłębia.

Pasy otrząsnęły się już po wysokiej porażce w poprzednim tygodniu z GKS Katowice w meczu o Superpuchar Polski. Drużyna Rudolfa Rohacka w starciu o prestiżowe trofeum przegrała 1:7. W niedzielę drużyna z Krakowa po bardzo dobrym spotkaniu pokonała Unię 5:2, a we wtorek wygrała na Jastorze. Pierwszego gola dla przyjezdnych strzelił Roman Rac, który grał w JKH i z drużyną z Jastrzębia zdobył mistrzostwo, Puchar Polski oraz dwukrotnie Superpuchar. Pasy wygrały 2:1.

Lider rozgrywek GKS Katowice po pierwszej tercji nieoczekiwanie przegrywał u siebie z drużyną z Sanoka, ale później podopieczni Jacka Płachty dominowali, znowu punktowali Brandon Magee, Bartosz Fraszko i Grzegorz Pasiut, którzy są bardzo regularni w tym sezonie.

Re-Plast Unia Oświęcim nie miała problemów z pokonaniem KH Energa Toruń. Po 30. minutach Biało-Niebiescy prowadzili 5:0. Mecz zakończył się rezultatem 7:1, dublety zaliczyli Teddy Da Costa i Jan Sołtys, a królem asyst był Sebastian Kowalówka, który miał cztery kluczowe podania.

W Nowym Targu Szarotki musiały przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Tym razem Podhale przegrało z Zagłębiem Sosnowiec. Dwa gole dla gości strzelił Damian Piotrowicz.