13. kolejka PHL: Lider pokonał mistrza Polski, dogrywka w Tychach

13. kolejka PHL Lider pokonal mistrza Polski dogrywka w Tychach

Niedzielna kolejka była bardzo emocjonująca, w każdym z czterech spotkań toczyła się zacięta walka. Prowadzący w rozgrywkach GKS Katowice pokonał JKH GKS Jastrzębie, tyszanie przegrali u siebie po dogrywce z Comarch Cracovią.

W Katowicach gospodarze pierwsi stracili gola, bo w 3. minucie krążek do siatki wpakował Radosław Nalewajka, ale później to GieKSa zaczęła dominować. Decydująca dla losów meczu była 36. minuta, kiedy to w odstępie niecałych 30 sekund dwukrotnie miejscowi strzelili gola. Mecz zakończył się wynikiem 5:2. Jastrzębianie niepocieszeni opuszczali taflę, ale już we wtorek będą mieli okazję do poprawienia sobie humorów, bo 19 października zmierzą się w Superpucharze z Re-Plast Unią Oświęcim.

Biało-Niebiescy zgarnęli w niedzielę trzy punkty, ale nie przyszło im to łatwo, bo Ciarko STS Sanok pokonali 2:1. Do 36. minuty goście prowadzili jedną bramkę, ale później dwukrotnie bramkę zdobył Johan Skinnars.

W Tychach pierwszy gol padł już w 12. sekundzie. Erik Nemec błyskawicznie umieścił krążek w siatce. W drugiej tercji gospodarze wyrównali po bramce dobrze spisującego się w tym sezonie Radosława Galanta. W regulaminowym czasie gry było 1:1, w dogrywce w 62 minucie i 4 sekundzie złotego gola strzelił Collin Shirley.

W Toruniu Stalowe Pierniki wygrały 5:4, ale Zagłębie Sosnowiec w kolejnym meczu w obecnym sezonie PHL pokazało, że potrafi dobrze grać.