Silesion.PL

serwis informacyjny

Uczniowie ZSGU Obchodzili 100. Rocznice Odzyskania Niepodległości Wielką Babką

Chorzów, 4. października – W wyjątkowym geście patriotycznego oddania hołdu, uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Usługowych (ZSGU) wraz z nauczycielami przygotowali niezwykłą niespodziankę dla mieszkańców Chorzowa. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowali i podzielili się 100 metrową babką, która stała się symbolem wspólnoty i ducha narodowego.

Wyczyn, jaki osiągnęli uczniowie i nauczyciele ZSGU, pozostanie zapewne na długo w pamięci chorzowian. Impozantna babka, mierząca 100 metrów, była rezultatem czterodniowej intensywnej pracy. Przy jej wypieku zużyto aż 1050 jajek, ponad 100 kg mąki, 32 litry oleju oraz 40 litrów mleka. Wyjątkowy deser został przekładany delikatnym kremem cytrynowym, a następnie posypany charakterystycznym biało-czerwonym kokosem, oddającym hołd barwom narodowym.

Nie tylko ogrom wyzwania, ale i ogromne zaangażowanie włożone w realizację tego projektu wskazuje na głębokie poczucie patriotyzmu, jakie zawsze towarzyszyło uczniom i nauczycielom ZSGU. To wyjątkowe przedsięwzięcie było nie tylko okazją do zjednoczenia się w wspólnym celu, ale także do przekazania mieszkańcom Chorzowa głębokiego szacunku dla naszej ojczyzny.

Przygotowanie 100 metrowej babki to nie tylko miłe zaskoczenie dla chorzowian, ale również dowód na to, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy, determinacji i oddaniu. 300 babek ułożonych na 80 stołach to impresjonująca ilość, która w końcu została podzielona na 4500 porcji, by każdy mieszkaniec mógł poczuć się częścią tego niezwykłego wydarzenia.

W obliczu setnej rocznicy odzyskania niepodległości, inicjatywa uczniów i nauczycieli ZSGU jest pięknym przykładem, jak wartości patriotyczne i wspólnota mogą nadal żyć w sercach młodego pokolenia. To także dowód na to, że niepodległość to nie tylko przeszłość, ale również żywe dziedzictwo, które z dumą przenosimy w przyszłość.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author