Silesion.PL

serwis informacyjny

Zwycięstwo Polaków na inaugurację IIHF Mistrzostw Świata U20 Dywizji IB

Zwyciestwo Polakow na inauguracje IIHF Mistrzostw Swiata U20 Dywizji IB

Zwyciestwo Polakow na inauguracje IIHF Mistrzostw Swiata U20 Dywizji IB

W niedzielę, 11 grudnia na lodowisku w Bytomiu rozpoczęły się IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie U20 Dywizji IB. W premierowym meczu, po emocjonującym starciu, reprezentacja Polski pokonała Estonię 4:3 w dogrywce. Najlepszym zawodnikiem meczu był Krzysztof Maciaś, który zdobył dwie bramki. W poniedziałek o godz. 16:30 rozpocznie się spotkanie Biało-Czerwonych z Ukrainą.

Po pierwszej bezbramkowej tercji, początek drugiej należał do rywali, którzy strzelili dwa gole. Przy stanie 0:2 efektowną bramkę zdobył Krzysztof Maciaś, zawodnik w ostatnich miesiącach zadebiutował w seniorskiej reprezentacji Polski oraz w najwyższej klasie rozgrywkowej w Czechach w barwach HC Vitkovice. Utalentowany napastnik idealnie trafił w okienko po bardzo dobrym podaniu Eryka Schafera. Po zaledwie minucie i sześciu sekundach Biało-Czerwoni znowu mieli powody do radości. Adrian Gromadzki zaskoczył bramkarz Estonii, wyrównując stan meczu. Pod koniec drugiej tercji znowu klasę pokazał Krzysztof Maciaś, pewnie wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem. W 52. minucie Estończycy wyrównali. Po 60. minutach było 3:3. W dogrywce zwycięską bramkę zdobył Michał Kusak.

Kibice nas mocno dopingowali. Moją rolą jest pomagać drużynie w trudnych sytuacjach i strzelać gole. Indywidualne statystyki schodzą na dalszy plan, liczy się zwycięstwo. Szkoda tylko, że nie udało się wygrać za trzy punkty – mówił bohater spotkania Krzysztof Maciaś.

Momentami nie poznawałem moich zawodników, za bardzo się stresowali. W szatni podziękowałem im jednak za walkę i zwycięstwo, bo takie spotkania jeszcze bardziej cementują zespół – zaznaczał trener Artur Ślusarczyk.

Przed spotkaniem odbyła się ceremonia otwarcia mistrzostw, w której udział wzięli Luc Tardif, prezydent Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF), Anders Larsson, chairman bytomskiego turnieju oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. To pierwsza impreza hokejowa w Polsce, którą zaszczycił Tardif, najważniejsza osoba w światowym hokeju. W niedzielę rano przed rozpoczęciem turnieju w Bytomiu prezydent IIHF zwiedził Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, znajdującą się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W poniedziałek o godz. 16:30 rozpocznie się spotkanie Biało-Czerwonych z Ukrainą.

Polska – Estonia 4:3 po dogrywce (0:0, 3:2, 0:1, d. 1:0)

Krzysztof Maciaś 31, Gromadzki 32, Krzysztof Maciaś 40, Kusak 63 – Jogi 22, E. Potsinok 25, M. Potsinok 52

Polska: Klimowski – Kacper Maciaś, Wróbel; J. Ślusarczyk, Sterbenz, Krzysztof Maciaś – Kurnicki, Schafer; M. Kusak, Menc, Gromadzki – Stępień, Wilk; Wybiral, P. Kusak, Maćkowski – Chodor, Ciepielewski; Wawrzkiewicz, Sienkiewicz, Karasiński. Trener: A. Ślusarczyk

Estonia: Aganezovs – Holostov, Kookmaa; E. Potsinok, M. Potsinok, Lovkov – Kudeviita, Reinsalu; Kontseus, Turovski, Jogi – Velja, Mattik; Stepanov, Klein, Nevolainen – Proskurin, Tammeorg; Timofejev, Sildre, Burkov. Trener: Barkov

Patronat honorowy nad Mistrzostwami Świata objął Minister Sportu i Turystyki Kamil Bortniczuk. Partnerami Mistrzostw są Toyota Czajka, Hotele Diament, Ministerstwo Sportu i Miasto Bytom.

Wyniki i terminarz Mistrzostw Świata U20 Dywizji IB

Niedziela, 11 grudnia 

 • Korea Południowa – Japonia 3:5
 • Polska – Estonia 4:3 w dogrywce
 • Włochy – Ukraina, godz. 20:00

Poniedziałek, 12 grudnia 

 • Estonia – Korea Południowa, godz. 13:00
 • Ukraina – Polska, godz. 16:30
 • Japonia – Włochy, godz. 20:00

Środa, 14 grudnia 

 • Korea Południowa – Włochy, godz. 13:00
 • Japonia – Polska, godz. 16:30
 • Ukraina – Estonia, godz. 20:00

Piątek, 16 grudnia 

 • Estonia – Japonia, godz. 13:00
 • Włochy – Polska, godz. 16:30
 • Ukraina – Korea Południowa, godz. 20:00

Sobota, 17 grudnia 

 • Estonia – Włochy, godz. 13:00
 • Polska – Korea Południowa, godz. 16:30

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024