Zwycięstwo Legii Warszawa w meczu kontrolnym z GKS-em Katowice

Zwyciestwo Legii Warszawa w meczu kontrolnym z GKS em Katowice

Legia Warszawa wygrała 3:0 z GKS Katowice w meczu kontrolnym rozegranym w Legia Training Center. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się mocnym strzałem Ernest Muci, a po przerwie dwa gole dołożył Patryk Sokołowski.​

Nie będę oryginalny, jeśli powiem, że był to bardzo wartościowy sparing. Dał nam dużo do myślenia, bo przeciwnik był bardzo wymagający. Z resztą wynik jest odzwierciedleniem ich gry i naszej gry. Było momenty dobre, ale zdecydowanie były momenty, gdy przeciwnik zabrał nam piłkę i nie chciał nam oddać – powiedział po meczu Rafał Figiel z GKS Katowice

Chcieliśmy przede wszystkim utrzymać poziom i dać szansę gry piłkarzom, którzy w ostatnim czasie grali mniej, albo wracają do nas po kontuzjach. Swoje minuty złapali także zawodnicy, którzy do tej pory grali więcej. Za nami wartościowy sparing. Kreowaliśmy wiele sytuacji, utrzymywaliśmy się przy piłce. O to nam chodziło. Chcieliśmy dyktować tempo gry i długo utrzymywać się w posiadaniu futbolówki. Być może mogliśmy strzelić kilka goli więcej, ale ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. – powiedział po sparingu Inaki Astiz z Legii Warszawa – Pracowaliśmy nad kreacją akcji. Uczulaliśmy piłkarzy, żeby szybko podejmowali decyzję, ale też wchodzili w pojedynki jeden na jednego. W dzisiejszym meczu, w fazie budowania akcji, było kilka sytuacji, które my jako sztab szkoleniowy chcieliśmy zobaczyć.

Skład Legii Warszawa: C. Miszta (46′ D. Hładun) – L. Rose (76′ J. Kisiel), R. Augustyniak (63′ I. Charatin), Y. Ribeiro (46′ M. Nawrocki), P. Wszołek (46′ M. Johansson), B. Kapustka (46′ P. Sokołowski), J. Pesqueira (63′ T. Pekhart), J. Celhaka (63′ B. Slisz), M. Baku, = M. Rosołek (46′ Carlitos), E. Muci (46′ R. Pich)