Silesion.PL

serwis informacyjny

Zwrot kosztów za parking jako benefit pracowniczy?

Zwrot kosztow za parking jako benefit pracowniczy

Zwrot kosztow za parking jako benefit pracowniczy

Mobilność stała się jednym z kluczowych elementów życia w mieście. Codziennie miliony ludzi korzysta z różnych środków transportu, aby dostać się do pracy, na zakupy czy do szkoły. Jednak nie zawsze jest to łatwe i tanie, zwłaszcza jeśli mówimy o dużej aglomeracji miejskiej, dlatego też coraz więcej firm oferuje swoim pracownikom budżet na mobilność miejską jako dodatkowy benefit. Oprócz oszczędności, pozwala to także na lepsze zarządzanie codziennymi obowiązkami.

Wśród świadczeń istotnych dla pracowników budżet na mobilność stał się aktualnie jednym z najbardziej pożądanych, zaraz po opiece zdrowotnej i możliwości pracy zdalnej. Dzięki takiemu wsparciu pracownicy częściej i chętniej korzystają z różnych środków transportu, w tym z komunikacji miejskiej, prywatnego samochodu, roweru czy taksówek. Codzienne dojazdy do pracy stają się prostsze, szybsze, a także mniej stresujące. Ponadto pracownicy mają większą swobodę i niezależność. Zamiast trzymać się stałych tras i rozkładów jazdy, mogą zaplanować podróż zgodnie ze swoimi potrzebami i preferencjami.

W czasie pandemii rozpowszechnił się trend pracy zdalnej, tymczasem wiele firm chciałoby, aby pracownicy powrócili do biur. Osoby, które pracowały z domu przez dłuższy czas mogą jednak czuć się niepewnie i niekomfortowo rozważając perspektywę powrotu do biura. Ci, którzy zasmakowali pracy zdalnej wiedzą, że część wynagrodzenia pochłoną koszty dojazdu, dlatego wsparcie w postaci dodatkowego budżetu na mobilność miejską może być czynnikiem wpływającym na podjęcie decyzji.

Firmy, które zaoferują pracownikom dodatkowy budżet na mobilność, mogą uzyskać zwiększenie efektywności pracy, zmniejszenie kosztów związanych z wynajmem lub zakupem samochodów służbowych oraz poprawę wizerunku jako pracodawcy. Na nasyconym i konkurencyjnym firmy muszą oferować dodatkowe korzyści, aby przyciągnąć najlepszych specjalistów i zatrzymać ich na dłużej.

Wiele osób dojeżdża do pracy własnym samochodem i częstym problemem jest konieczność skorzystania z płatnych stref parkowania oraz koszty z tym związane. Tu z pomocą przychodzą rozwiązania mobilne. Dla przykładu, usługa mFlota, czyli narzędzie do zarządzania podróżami służbowymi pozwala pracownikom na opłacenie parkowania w strefach przy pomocy aplikacji mobilnej mPay. Zaoszczędzą czas nie musząc podchodzić do parkomatu i drukować papierowych biletów. Z kolei pracodawca rozliczy benefit w prosty i szybki sposób.

Budżet na mobilność miejską jest postrzegany jako cenny benefit, który zwiększa zaangażowanie pracowników w firmie oraz wzmacnia poczucie przynależności. Zwłaszcza w czasach wysokiej inflacji Polacy wnikliwie analizują budżet domowy i sprawdzają, czy codzienny dojazd do pracy samochodem się opłaca. Stąd wsparcie ze strony pracodawcy w postaci benefitów na mobilność miejską nabiera coraz większego znaczenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024