Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiany w terminarzu 4. kolejki Ekstraklasy

W związku z wyznaczeniem przez UEFA meczu 3 rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy Atromitos Ateny – Legia Warszawa na środę 14 sierpnia ligowe spotkanie Legii z Wisłą Płock zostanie przełożone. Zmianie ulegną też terminy dwóch innych meczów 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy.

– Otrzymaliśmy dziś informację z UEFA, że mecz rewanżowy 3 rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy Atromitos Ateny – Legia Warszawa został przełożony z czwartku 15 sierpnia na środę 14 sierpnia na godz. 19:00 czasu lokalnego. Zmianę tę wymusiły względy bezpieczeństwa, gdyż w Atenach 15 sierpnia swój mecz w rozgrywkach UEFA będzie rozgrywać także AEK,. Jednocześnie dość wczesna godzina meczu Legii jest podyktowana faktem, że tego dnia odbywa się mecz o Superpuchar Liverpool – Chelsea i żadne spotkanie w ramach rozgrywek UEFA nie może toczyć się w tym samym czasie. W związku z tym, iż zmiana w terminarzu UEFA stwarza dodatkową przewagę dla greckiego klubu Legia Warszawa zwróciła się do Ekstraklasy S.A. z prośbą o zmianę terminu meczu z Wisłą Płock, aby móc optymalnie przygotować się do meczu rewanżowego w Atenach. Zważywszy na rangę spotkania, postanowiliśmy przychylić się do tego wniosku. Jednocześnie chciałbym podkreślić, iż gdyby nie zmiana terminu spotkania Ligi Europy, spowodowana decyzją UEFA, mecz ligowy z Wisłą w Płocku odbyłby się w pierwotnym terminie – powiedział Marcin Stefański, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy S.A.

Spotkanie z Wisłą w Płocku zostało wstępnie wyznaczone na poniedziałek 16 września 2019 roku, a ostateczna data będzie uzależniona od wyników Legii w kwalifikacjach Ligi Europy.

– W przypadku awansu Legii do rozgrywek grupowych, warszawski klub zapewne rozegra swój pierwszy mecz w Lidze Europy u siebie 19 września. W takiej sytuacji spotkania Legii i Wisły Płock w 8. Kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy będą rozegrane w piątek po przerwie na mecze reprezentacji – stwierdził Marcin Stefański.

W związku z przesunięciem terminu meczu Legii Warszawa z Wisłą Płock zmianie ulegnie termin meczu Cracovia – Korona Kielce, który odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia o godz. 17:30 i będzie transmitowany przez nc+ oraz TVP. W terminie pierwotnie zarezerwowanym na mecz w Krakowie odbędzie się spotkanie Górnika Zabrze z Rakowem Częstochowa (sobota, 10 sierpnia, godz. 20:00).

– Kibice Górnika prosili, aby w miarę możliwości poszukać innego terminu niż piątek o 18:00 dla spotkania z Rakowem. Dzięki zmianie terminu meczu Legii z Wisłą Płock będzie możliwe wyznaczenie spotkania w Zabrzu na sobotę o 20:00 – dodał Marcin Stefański

Poniżej plan 4. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy

9 sierpnia (piątek):

Lech Poznań – Śląsk Wrocław (20:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K)

10 sierpnia (sobota)

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (15:00, nSport+)

KGHM Zagłębie Lubin – Arka Gdynia (17:30, Canal+ Sport)

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa (20:00, Canal+ Sport)

11 sierpnia (niedziela)

ŁKS Łódź – Piast Gliwice (15:00, Canal+ Sport)

Cracovia – Korona Kielce (17:30, Canal+ Sport / Canal+ 4K / TVP Sport)

12 sierpnia (poniedziałek)

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok (18:00, Canal+ Sport / Canal+ 4K)

16 września (poniedziałek) – wstępnie

Wisła Płock – Legia Warszawa (godzina i kanały do potwierdzenia)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024