Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiana organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania Katowickiej i Wiązowej w Katowicach

Tymczasowa organizacja ruchu na ul Katowickiej w Katowicach

16 października w rejonie skrzyżowania Katowickiej i Wiązowej zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu. Nie będzie możliwy skręt w ul. Górną, wyłączone z użytkowania zostaną także dwa przejścia dla pieszych. Zmiany związane są z budową przedłużenia ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, które znacząco wpłynie na komfort poruszania się mieszkańców Bogucic. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

Tymczasowa organizacja ruchu na ul. Katowickiej, tuż za rondem, zostanie wprowadzona w poniedziałek 16 października. Co się zmieni?

Z ulicy Katowickiej nie będzie możliwy skręt w ulicę Górną. Jej wylot – a także część łącznika między Górną a Kraszewskiego – będą wyłączone z ruchu zarówno dla samochodów, jak i rowerzystów i pieszych. Dojazd do ul. Górnej będzie możliwy przez ulicę Kraszewskiego.

Wyłączone z użytkowania zostaną też dwa przejścia dla pieszych przez ulicę Katowicką przy skrzyżowaniu Katowickiej z Wajdy. Najbliższe przejścia będą dostępne przy rondzie oraz przy skrzyżowaniu Katowickiej z Bończyka.

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

6 inwestycji drogowych z gigantycznym dofinansowaniem

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową przedłużenia ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej. Po zrealizowaniu zadania mieszkańcy Bogucic zyskają nowe połączenie z al. Roździeńskiego i będą mogli omijać ścisłe centrum Katowic, co odciąży ruch w tej części miasta.

Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: budowę połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023