Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej w związku z budową kanalizacji deszczowej

Zmiana organizacji ruchu w rejonie Trzech Stawów fot. 2

Zmiana organizacji ruchu w rejonie Trzech Stawów

W rejonie skrzyżowania ulic Trzech Stawów, Gospodarczej i Porcelanowej obowiązuje tymczasowa organizacja ruchu w związku z budową kanalizacji deszczowej. Prace prowadzone są w ramach realizacji inwestycji „Przygotowanie terenów pod budownictwo mieszkaniowe przy ulicy Gospodarczej – etap II”. W tym tygodniu wykonawca przystępuje do kolejnych prac, tym razem wzdłuż ul. Porcelanowej w kierunku Fabryki Porcelany.

Rozpoczęcie tego etapu prac planowane jest na połowę tygodnia. Wykonawca będzie prowadził działania na około 40-metrowych fragmentach jezdni, by zminimalizować wpływ na płynność ruchu. W trakcie robót ruchem będą kierowały uprawnione do tego osoby, a w pozostałym czasie będzie obowiązywać ruch wahadłowy, sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Całkowita długość budowanej kanalizacji w ciągu ulicy Porcelanowej wynosi 700 metrów.

Przypominamy, że w związku z inwestycją przebieg trasy rowerowej numer 5 został zmodyfikowany. Na odcinku biegnącym od ronda w pobliżu cmentarza przy ul. Gospodarczej do ul. Szopienickiej jest prowadzona alternatywną trasą i nie prowadzi ona już przez las, ale drogą dla rowerów, która biegnie ulicą Gospodarczą. Rowerzyści jadący z kierunku Doliny 5 Stawów po dotarciu do ul. Szopienickiej będą mogli pojechać na północ w stronę Nikiszowca lub na południe, by dostać się do dzielnicy Giszowiec.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024