Silesion.PL

serwis informacyjny

Zmagania młodzików z Katowic w trójboju lekkoatletycznym za nami

fot. KAW

5 czerwca na stadionie MOSiR przy ul. Asnyka odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Podstawowych w Trójboju Lekkoatletycznym. Dzięki wydarzeniu – zorganizowanym przez Śląski Szkolny Związek Sportowy we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Katowicach – uczniowie z roczników 2013 i młodszych mogli sprawdzić swoje umiejętności i poczuć nastrój sportowych rywalizacji.

Mistrzostwa w Trójboju Lekkoatletycznym były wyjątkową okazją do obserwowania niesamowitego zaangażowania w nieoczywistych w dzisiejszych czasach dyscyplinach. Jest to dla nas ważne, aby wspierać młodzież i ich rozwój fizyczny i psychiczny, na wszystkich płaszczyznach, zapewniając jednocześnie warunki do odkrywania i rozwijania talentów. Trójbój to także doskonała platforma do integracji młodzieży z różnych szkół i środowisk – mówi Daniel Muc, dyrektor MOSiR Katowice.

Zawody obejmowały trzy konkurencje: bieg na 60 metrów, skok w dal ze strefy oraz rzut piłeczką palantową. Każda szkoła mogła wystawić reprezentację składającą się z pięciu uczniów z rocznika 2013 i młodszych, zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Ostateczny wynik drużyny stanowiła suma najlepszych wyników czterech zawodników lub zawodniczek.

Harmonogram i przebieg zawodów

Po weryfikacji przybyłych drużyn nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy i rozpoczęcie rywalizacji pomiędzy młodymi sportowcami. MOSiR Katowice zapewnił puchary i medale dla zwycięzców oraz zorganizował profesjonalną obsługę sędziowską, co zagwarantowało sprawne i bezpieczne przeprowadzenie zawodów.

W tegorocznych mistrzostwach wzięło udział łącznie 13 drużyn – 6 drużyn chłopców oraz 7 drużyn dziewcząt. Emocji i sportowej rywalizacji nie brakowało, a młodzi lekkoatleci z wielkim zaangażowaniem walczyli o jak najlepsze wyniki w każdej z konkurencji.

Klasyfikacja generalna

Reprezentacje dziewczyn:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 53 im. Stefana Żeromskiego w Katowicach – 614 pkt

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19 w Katowicach – 596 pkt

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach – 584 pkt

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Katowicach – 434 pkt

5 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 w Katowicach – 397 pkt

6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 42 w Katowicach – 388 pkt

7 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 34 im. Mikołaja Kopernika w Katowicach – 368 pkt

Reprezentacje chłopców:

1 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 53 im. Stefana Żeromskiego w Katowicach – 560 pkt

2 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 12 w Katowicach – 469 pkt

3 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19 w Katowicach – 438 pkt

4 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 42 w Katowicach – 403 pkt

5 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana III Sobieskiego w Katowicach – 351 pkt

6 miejsce: Szkoła Podstawowa nr 44 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Katowicach – 289 pkt

Młodzi wiekiem – silni duchem

Po zaciętej rywalizacji, najlepsze drużyny zostały uhonorowane pucharami i medalami. Warto podkreślić, że każdy uczestnik, niezależnie od zajętego miejsca, wykazał się ogromnym zaangażowaniem i sportowym duchem, co jest największą wartością tego typu wydarzeń. Dzięki organizatorom i uczestnikom, wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci uczniów katowickich szkół jako wyjątkowy dzień pełen sportowych emocji i radości z rywalizacji.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024