Silesion.PL

serwis informacyjny

Zatrzymanie nietrzeźwego mężczyzny na torach kolejowych w Katowicach

szlak kolejowy fot Śląska Policja

fot: Śląska Policja

Młodszy aspirant Dawid Boryń, dzielnicowy z Komisariatu Policji IV w Katowicach, udowodnił, że służba policjanta nie zna granic nawet podczas urlopu wypoczynkowego. Jego szybka reakcja i odwaga uratowały życie mężczyźnie, który zlekceważył niebezpieczeństwo i wszedł na torowisko pomimo zbliżającego się pociągu. Dzięki działaniom mł. asp. Borynia, sytuacja zakończyła się bezpiecznie, a nietrzeźwy mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Zdarzenie miało miejsce na terenie Katowic, w rejonie ul. Asnyka, podczas gdy młodszy aspirant był na urlopie wypoczynkowym. W oddali zauważył on mężczyznę, który nie bacząc na nadjeżdżający pociąg, poruszał się po torowisku. Mimo sygnałów dźwiękowych od maszynisty oraz próśb policjanta, by zejść z torów, mężczyzna ignorował zagrożenie i kontynuował swoją niebezpieczną wędrówkę. W tej krytycznej chwili mł. asp. Boryń podjął błyskawiczną decyzję i ruszył w stronę mężczyzny, jednocześnie informując operatora numeru alarmowego 112 oraz dyżurnego Policji.

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego oraz szybko hamującemu pociągowi, mężczyzna zdążył zejść z torów przed nadjechaniem kolejnego składu. Niemniej jednak, jego niebezpieczne zachowanie nie ustawało, gdyż po ruszeniu pociągu ponownie wszedł na tory i kontynuował marsz, zignorowawszy ponownie nawoływania policjanta. Mł. asp. Boryń nie zraził się tym faktem i kontynuował pościg, zdając sobie sprawę z kolejnego zbliżającego się pociągu.

W końcu, dzięki bohaterskiej interwencji dzielnicowego, mężczyzna został bezpiecznie ściągnięty z torów i przekazany w ręce kolegów z Komisariatu Policji III w Katowicach. Okazało się, że 35-letni mężczyzna był nietrzeźwy, a badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu we krwi. Ze względu na stan upojenia alkoholowego, który stanowił zagrożenie dla jego zdrowia i życia, został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *