Silesion.PL

serwis informacyjny

Zapowiedź 10. kolejki Fortuna 1 liga 2020/21

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Fortuna 1 liga Polska w pilce noznej

Fortuna 1 Liga wraca do gry, jednak niestety w nieco okrojonym składzie. Aż 6 z 9. zaplanowanych na ten weekend spotkań zostało przełożonych. Mimo to czeka nas pojedynek lokalnych, pierwszoligowych rywal, a i w pozostałych dwóch meczach emocji nie powinno zabraknąć.

GKS Tychy – GKS 1962 Jastrzębie (23 październik, piątek, 17:40)

Piątek przygotował dla nas starcie dwóch drużyn ze Śląska. Do Tychów przyjedzie ekipa z Jastrzębia, która w tym sezonie zdobyła zaledwie jeden punkt. Zespoły te w swojej historii ligowej mierzyły się ze sobą czterokrotnie i za każdym razem bramki strzelały obie strony. Jastrzębianie w obecnym sezonie nie zachowali ani jednego czystego konta i zazwyczaj tracą oni bramkę jako pierwsi. Tyszanie zaś w 5 z 6 ostatnich spotkań otwierali wynik spotkania. Do tej pory jastrzębianie rozegrali pięć meczów wyjazdowych, w 3 z nich zdobyli bramkę, do tego wszystkie strzelone przez nich gole (łącznie 4) padły na wyjeździe. Tyszanie zaś przed przerwą stracili łącznie tylko jedną bramkę, za to w drugich częściach gry – aż 5. Natomiast na własnym obiekcie GKS dał sobie strzelić tylko dwie bramki – po jednej w 1. i 2. połowie.

MKS Puszcza Niepołomice – Termalica Bruk-Bet Nieciecza (25 październik, niedziela, 12:40)

Niestety w sobotę czeka nas wymuszony dzień przerwy, natomiast pierwszoligowa akcja wraca w niedzielne popołudnie. Niecieczanie na wyjeździe mieli okazję zagrać tylko dwa razy, oba mecze wygrali, strzelając przy tym cztery bramki. Puszcza natomiast od czterech spotkań jest u siebie niepokonana. W 3 z 5 domowych spotkań Puszczy padło mniej, niż 2.5 bramki, podobnie w jednym z 2 meczów niecieczan na wyjeździe. MKS najwięcej bramek (75%) strzela po przerwach, także nieco więcej goli wtedy traci (60%). Termalica natomiast strzela tyle samo goli w każdej z połów. Niecieczanie stracili dotychczas łącznie tylko 3 bramki – średnio 0,4 na mecz. Co ciekawe, aż 85% goli strzelonych przez Termalikę padło po strzałach w dolną część bramki przeciwnika. Niecieczanie dwa razy częściej strzelają z obrębu pola karnego, niż spoza „szesnastki”, natomiast średnio na spotkanie oddają 16.5 strzału na mecz, w tym około 6 to średnia liczba celnych uderzeń na spotkanie. Aktualizacja: W związku z przekazaną przez klub Puszcza Niepołomice informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników klubu, mecz 10. kolejki Fortuna 1 Ligi między drużynami Puszcza Niepołomice – Bruk-Bet Termalica Nieciecza został odwołany.

Górnik Łęczna – Miedź Legnica (25 październik, niedziela, 15:00)

Tę wyjątkowo skromną w mecze kolejkę zakończy spotkanie w Łęcznej. Górnik wciąż pozostaje niepokonany. Na boisku w Łęcznej gospodarze strzelili aż 9 bramek (w 5 meczach), tracąc przy tym zaledwie jednego gola. Miedź natomiast ostatni raz na wyjeździe grała jeszcze we wrześniu. Wrześniowe mecze legniczan zakończyły się jednak tylko jednym zwycięstwem zespołu, jeśli patrzeć na mecze poza domem. Aż w 8 z 9 meczów Miedzi w tym sezonie padło więcej, niż 1.5 bramki, natomiast w 4 z 5 ostatnich pojedynków legniczan obie drużyny strzelały gola. W meczach Górnika sytuacja wygląda oczywiście zgoła inaczej, ponieważ zespół stracił jak na razie tylko dwie bramki. „Zielono-czarni” strzelali za to w 6 z 7 rozegranych dotychczas meczach.  

AKTUALIZACJA:

W związku z przekazaną przez kluby informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u zawodników klubu i wynikającą z tego decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego o nałożeniu kwarantanny następujące mecze 10. kolejki Fortuna 1 Ligi zostały odwołane.

Odwołane mecze 10. kolejki Fortuna 1 Ligi:

Widzew Łódź – GKS Bełchatów
Chrobry Głogów – Odra Opole
Apklan Resovia – Sandecja Nowy Sącz
Korona Kielce – Stomil Olsztyn
Radomiak Radom – ŁKS Łódź
Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author