Silesion.PL

serwis informacyjny

Zakończył się remont dojścia do Miejskiego Przedszkola nr 52 w Koszutce w Katowicach

24 października zakończyły się odbiory prac związanych z rewitalizacją dojścia do Miejskiego Przedszkola nr 52. Inwestycja ułatwi dostęp do wejścia głównego do budynku. W ramach zrealizowanych prac zmodernizowano chodniki wraz z ogrodzeniem oraz odnowiono przylegający teren zielony. W efekcie jest bezpieczniej i bardziej komfortowo.

– Pierwszy raz o konieczności zrealizowania inwestycji wokół Miejskiego Przedszkola nr 52 przy ul. Iłłakowiczówny rozmawialiśmy podczas jednej z moich wizyt gospodarskich w dzielnicach. Teraz możemy zobaczyć efekt tych planów – nowe wejście do obiektu, wyremontowane chodniki i schody, zrekultywowany zieleniec to prace, które tu wykonaliśmy – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic. – Jesteśmy miastem przyjaznym rodzinom i dzieciom. Spędzanie czasu i nauka w miejskich placówkach wymagają zapewnienia, jak najlepszych warunków, dlatego przeprowadzamy kolejne remonty, termomodernizacje i doposażamy te miejsca – dodaje prezydent Marcin Krupa.

Najważniejszym punktem inwestycji było zapewnienie większej dostępności wejścia głównego do przedszkola, zwłaszcza z myślą o osobach ze szczególnymi potrzebami. Dlatego powstało nowe wejście na teren placówki, dostępne z chodnika przy ul. Iłłakowiczówny, a także nowe dojście z poziomu chodnika na taras przed wejściem głównym. Zakres prac obejmował również remont części chodników wzdłuż ul. Iłłakowiczówny, schodów oraz chodnika biegnącego wzdłuż ogrodzenia przedszkola.  Z kolei ogrodzenie przeszło remont konserwatorski.

– W ramach tej inwestycji zadbaliśmy także o stworzenie atrakcyjnej przestrzeni do wypoczynku. W efekcie powstał plac z siedziskami w pobliżu wejścia do szkoły. Z kolei przy wejściu do przedszkola stworzyliśmy placyk z ławkami, które zostały ustawione w formie kręgu. Zrewitalizowaliśmy również teren zielony w tym miejscu, rozpoczynając od prac przy ukształtowaniu terenu. Tak przygotowaną przestrzeń mogliśmy obsadzić niską zielenią dekoracyjną i krzewami ozdobnymi – tłumaczy Marcin Gawlik, dyrektor Komunalnego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Katowicach.

Wartość zrealizowanej inwestycji to 517 tys. zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024