Silesion.PL

serwis informacyjny

Zagłębie Lubin otrzyma 10 mln zł z „Programu Rozwoju Infrastruktury Piłkarskiej”

Zaglebie Lubin otrzyma 10 mln zl z Programu Rozwoju Infrastruktury Pilkarskiej fot Tomasz Folta

Zaglebie Lubin otrzyma 10 mln zl z Programu Rozwoju Infrastruktury Pilkarskiej fot Tomasz Folta

Dziś w Warszawie ogłoszono rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”. Projekt ten, jest komponentem infrastrukturalnym „Programu Wsparcie Mistrzów”, której celem jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi. Zagłębie Lubin S.A. na Budowę Stadionu Górniczego otrzyma 10 000 000 złotych dofinansowania. To najwyższe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystki w tegorocznej edycji.

PROGRAM ROZWOJU INFRASTRUKTURY PIŁKARSKIEJ – EDYCJA 2022

Program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów, a co za tym idzie – na wzrost liczby ich użytkowników.

Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce – mówi minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji i wysokości dofinansowania na nasz projekt inwestycyjny dotyczący adaptacji Stadionu Górniczego. To ważny zastrzyk wsparcia ze strony MSiT, za co chcę z tego miejsca podziękować. Jestem przekonany, że uzyskane środki pozwolą rozwinąć nasze zaplecze infrastrukturalne, co w perspektywie przełoży się na dalszy rozwój Zagłębia. a przede wszystkim naszej klubowej Akademii – mówi Prezes Zarządu Zagłebie Lubin S.A. Michał Kielan.

W tegorocznej edycji dofinansowano 29 projektów z całej Polski na łączną kwotę 114 368 468 złotych. Tylko dwa podmioty zyskały wsparcie o wartości 10 milionów złotych, a jedynie Zagłębie Lubin S.A. zbuduje nowy obiekt piłkarski, w oparciu o współfinansowanie z “Programu Wsparcie Mistrzów” z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024