Silesion.PL

serwis informacyjny

Wystawa z okazji 100-lecia Sportu Żużlowego w dniach 3-17 września 2023

W okresie od 3 do 17 września miasto Grudziądz stanie się świadkiem wyjątkowego wydarzenia. Organizowana zostanie unikalna wystawa z okazji setnej rocznicy istnienia Sportu Żużlowego. Miejscem tego wyjątkowego spotkania będzie budynek Domu Towarowego Korzeniewskich przy ul. Rynek 22/24. To okazja, by poznać historię i pasję tej niezwykle popularnej dyscypliny sportu.

Jubileusz setnej rocznicy pierwszych żużlowych zawodów, które odbyły się w Australii w 1923 roku, będzie uczczony poprzez prezentację historycznych motocykli – od najstarszego z 1934 roku po wiele innych cennych eksponatów i fotografii. Wszystko to pozwoli nam przenieść się w romantyczne czasy początków speedway’a, poczuć ducha tamtych dni i docenić ewolucję tej sportowej dyscypliny.

W ramach tej fascynującej wystawy, zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z wydarzeniami kluczowymi dla historii żużla, przedstawionymi na wielkoformatowym kalendarium. To nie tylko statystyki, ale także ciekawostki związane ze światem żużla, które pozwolą nam przenieść się w czasy, gdy żużlowcy odbywali długie podróże statkami, by walczyć o tytuł najlepszego zawodnika na świecie.

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej wystawie, na której nie tylko odkryjemy tajemnice historii ogólnokrajowego żużla, ale również poznamy fragmenty historii grudziądzkiego sportu. Dla miłośników tego sportu oraz wszystkich zainteresowanych, drzwi do wystawy będą otwarte w godzinach 12:00 – 18:00. Przed południem, od 9:00 do 11:30, istnieje możliwość zwiedzenia wystawy przez zorganizowane grupy.

Bilety na to niezwykłe wydarzenie będą dostępne w przedsprzedaży od 28 sierpnia o godzinie 12:00 na stronie www.BILETYnaGKM.pl. Dodatkowo, od 3 września, będą również dostępne w formie stacjonarnej przed wejściem na teren wystawy w Domu Towarowym Korzeniewskich.

Przedstawiamy ceny biletów:

  • 5 zł – bilet grupowy szkolny (dostępny wyłącznie online, dla grup min. 15 osób, zwiedzanie w godzinach 9:00 – 11:30 po wcześniejszej rezerwacji)
  • 9 zł – bilet ulgowy (dla dzieci od 8 roku życia, młodzieży szkolnej, studentów do 24 roku życia z ważną legitymacją, rencistów oraz posiadaczy karty dużej rodziny)
  • 19 zł – bilet normalny
  • 39 zł – bilet rodzinny (4 bilety)
  • Darmowy wstęp dla dzieci do lat 7 oraz emerytów za okazaniem legitymacji.
  • Dodatkowo, osoby niepełnosprawne zainteresowane zakupem biletów proszone są o kontakt pod adresem: niepelnosprawni@eventim.pl.

Wystawa “100-lecie sportu żużlowego” to wydarzenie, które celebruje pasję i historię tej wyjątkowej dyscypliny sportu. Od starożytnych motocykli po najnowsze technologie, ta ekspozycja pozwoli nam sięgnąć korzeni sportu żużlowego i zrozumieć jego ewolucję. Czekają na nas pasjonujące historie, unikalne zabytki oraz inspirujące przypomnienia o żużlowcach, którzy wzbogacili historię tej dyscypliny.

Wystawę “100-lecie sportu żużlowego” w Grudziądzu kuratuje Robert Noga, a przy tworzeniu ekspozycji wzięli udział m.in.: Krzysztof Dziamski, Henryk Grzonka, Wojciech Jankowski, Tomasz Lorek, Jarosław Pabijan, John Somerville oraz Radosław Zieliński. To z pewnością niezwykłe wydarzenie dla wszystkich miłośników sportu i historii, które pozwoli nam sięgnąć korzeni i zrozumieć pasję, jaka kieruje światem żużla.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024