Silesion.PL

serwis informacyjny

Wystawa Centrum Nauki Kopernik oraz Dyniowy Ogród – jesienna moc atrakcji w Libero Katowice

Jak nasz umysł radzi sobie z ogromną liczbą bodźców, docierających z otoczenia? Czy rzeczywistość jest na pewno taka, jaką ją postrzegamy? Czy słuchać da się tylko uchem, a na ostrych gwoździach nie można siadać? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziemy w Libero Katowice. Galeria zaprasza na wyjątkową wystawę „Umysł Przyłapany” Centrum Nauki Kopernik. Dodatkowo na Placu do Radości powstanie ogromny Dyniowy Ogród, na którym oprócz 10 ton różnych gatunków dyń, znajdą się także ogromne snopy siana oraz specjalne fotopunkty. To raj dla tych wszystkich, którzy kochają jesień!

Eksperymenty wywołują uśmiech, zaskakują i wzbudzają ciekawość wśród osób w każdym wieku, o czym Libero doskonale wie! Równoczesne dotknięcie ciepłych i zimnych elementów, utrzymanie się na równoważni to nie lada wyzwanie! Do tego odszyfrowanie prostych słów zapisanych alfabetem Braille’a, przeczytanie tekstu, słuchając echa własnych słów czy przetestowanie swojego łokcia i przekonanie się, że może być sprawnym przedłużeniem naszego ucha. To tylko niektóre eksponaty, które są częścią wyjątkowej wystawy „Umysł przyłapany” stworzonej przez specjalistów z Centrum Nauki Kopernik przy wsparciu ekspertów naukowych. Wszystkie eksponaty – a jest ich aż 10 – są interaktywne, a to oznacza, że trzeba samodzielnie ich dotknąć, sprawdzić lub przetestować. Każdy odwiedzający zatem będzie mógł przekonać się, jak działają jego własne zmysły, jak funkcjonuje mózg i ile bodźców jest w stanie odczytać. Niejeden wynik eksperymentu może… zaskoczyć! Nauka zatem wkracza do Libero!

Wystawa edukacyjna Centrum Nauki Kopernik w Libero to połączenie nauki, rozrywki, a przede wszystkim dobrej zabawy. Jest to także okazja do poznania wielu fascynujących zagadnień, eksperymentów ze świata naszych zmysłów, a także do zadawania pytań. To również wyjątkowa forma spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi, ucząc się i wcielając w rolę odkrywców – tłumaczy Aleksander Poltier, Senior Marketing Manager Libero Katowice i dodaje: Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Katowic i okolic na tę wyjątkową wystawę, która przez zabawę uczy i zachęca do odkrywania nowych zagadnień.

Wystawę będzie można zwiedzać do 31 października włącznie w godzinach otwarcia galerii – od 9 do 21. Do skorzystania z niej zapraszamy również pobliskie szkoły. Na miejscu uczniów oprowadzać będzie hostessa.

Dyniowy zawrót głowy

Od 6 października letni plac rozrywki na Placu do Radości przed Libero zmieni się w ogromny Dyniowy Ogród, w którym znajdziemy ponad 10 ton różnorodnych gatunków dyń, magiczną altankę, ogromne snopy siana czy retro rowery pełne wrzosów i innych jesiennych kwiatów. To prawdziwy raj dla wszystkich miłośników jesiennej aury, w którym królową będzie nie kto inny jak dynia! Na terenie Ogrodu dostępne będą również specjalne fotopunkty do robienia pamiątkowych zdjęć.

Wstęp do Ogrodu Dyń jest bezpłatny, a zwiedzać go można, podobnie jak wystawę, do 31 października w godzinach od 10 do 20. Zapraszamy wszystkich – i tych małych, i tych dużych do wspólnej zabawy z rodziną i przyjaciółmi.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023