Silesion.PL

serwis informacyjny

Wystartowały szkolenia dla biur rachunkowych pod patronatem Ministerstwa Finansów

Samochod pieniadze auto monety 1

Jednodniowe szkolenia dla biur rachunkowych z cyklu „Bądź gotowy na KSeF” w formie roadshow odbędą się w 9 lokalizacjach w całej Polsce. Realizowane są pod honorowym patronatem Ministerstwa Finansów. Eksperci będą rozmawiać o obecnej sytuacji rynkowej i związanych z nią szansach i zagrożeniach dla biur rachunkowych. Organizatorem jest Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR).

“Bądź Gotowy na KSeF” to kompleksowy program szkoleniowo-edukacyjny skierowany do biur rachunkowych i przedsiębiorców. W projekcie przewidziano spotkania, warsztaty oraz szkolenia merytoryczne i techniczne, które ułatwią przejście przez nadchodzącą cyfrową rewolucję – obowiązkową dla wszystkich przedsiębiorców.

Temat zastosowania podpisu oraz pieczęci kwalifikowanej zarówno w aspekcie KseF, jak i codziennej działalności, omówią specjaliści z KIR oraz Fundacji Cyberium, z którymi OSCBR podjęło współpracę w ramach szkoleń.

Szkolenia w ramach programu „Bądź gotowy na KSeF” pozwolą na podstawie najbardziej aktualnej wiedzy kompleksowo przygotować się na zmiany, które przyniesie Krajowy System e-Faktur. Podczas spotkań omówione zostaną aspekty prawne, formalne i techniczne wdrożenia KSeF w biurze, komunikacja zmiany do klientów oraz szanse, jakie dzięki niej zyska biuro rachunkowe. Przedstawione zostaną konkretne funkcjonalności systemu, który pozwoli m.in. na automatyczne zaczytywanie faktur do KSeF i w 100% spełni wymogi formalne.

Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Finansów. We wdrażaniu pracujemy nie tylko z biurami, ale również ze wszystkimi jego klientami, przeprowadzając szkolenia merytoryczne i instruktaże techniczne. Klienci biur mogą zwracać się z pytaniami bezpośrednio do nas, a my przekujemy wiedzę w praktykę. Dostarczamy nowoczesne, darmowe oprogramowanie – system zintegrowany z rachunkiem bankowym i dostosowany do wymogów KSeF. Jako największa w Polsce sieć zrzeszająca biura rachunkowe wspieramy biura i przedsiębiorców od wielu lat – umożliwiamy czerpanie wiedzy od praktyków głęboko osadzonych w realiach rynku – mówi Anita Gołębiewska – Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolską Siecią Biur Rachunkowych (OSCBR).

Zastosowanie kwalifikowanych podpisów i pieczęci elektronicznych w cyfryzacji obiegu faktur w ramach KSeF pozwala zarówno na szybkie uruchomienie systemu, jak i codzienne z niego korzystanie. Zalety wykorzystania e-podpisu i e-pieczęci nie ograniczają się jedynie do KSeF. To narzędzia, które umożliwia podpisywanie różnego rodzaju dokumentów elektronicznych, także na odległość, bez konieczności ich drukowania. KIR zawsze chętnie dzieli się wiedzą o korzyściach z zastosowania technologii cyfrowej w gospodarce. Dlatego wraz z OSCBR wspieramy biura rachunkowe i przedsiębiorców we wdrażaniu nadchodzących zmian, proponując bezpieczne i sprawdzone na rynku rozwiązania cyfrowe – mówi Wojciech Pantkowski, wiceprezes Zarządu KIR.

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma pakiet gotowych materiałów, które umożliwią łatwiejsze wdrożenie KSeF w biurze, komunikację z klientem oraz pozwolą uniknąć błędów.

Terminarz Roadshow:

  • 05.09.2023 – Warszawa
  • 06.09.2023 – Rzeszów
  • 07.09.2023 – Kraków
  • 08.09.2023 – Katowice
  • 25.09.2023 – Lublin
  • 26.09.2023 – Wrocław
  • 27.09.2023 – Poznań
  • 28.09.2023 – Bydgoszcz
  • 29.09. 2023 – Gdańsk

Uczestnicy uzyskają certyfikat, który podniesie ich wiarygodność wśród klientów. Szkolenie jest bezpłatne dla członków sieci OSCBR.

***

Ogólnopolska Sieć Certyfikowanych Biur Rachunkowych (OSCBR) to największa sieć w Polsce, zrzeszająca biura rachunkowe, świadczące usługi najwyższej jakości. Jej celem jest wspieranie Partnerów w prowadzeniu ich biznesu poprzez dostarczanie inteligentnej technologii i usług księgowych, wspierających obsługę Klientów. Sieć prowadzi także działania edukacyjne, dzieląc się stale poszerzaną wiedzą na temat biznesu księgowego, zarządzania, nowoczesnych rozwiązań technologicznych, e-faktur oraz rozwoju osobistego. OSCBR zrzesza już blisko 3000 biur w całym kraju, w tym ponad 1200 jest certyfikowanych, a kolejne pozostają w procesie certyfikacji, stale wspierane przez sieć.

W 2021 r. OSCBR zainicjowało program Ogólnopolskich Cyfrowych Rewolucji Księgowych, a w 2023 r. otrzymało niezależną nagrodę w plebiscycie „Marka Godna Zaufania” w kategorii Wirtualna Księgowość. Aktualnie OSCBR prowadzi program przygotowujący biura rachunkowe i ich klientów do wdrożenia obowiązku e-faktur pt. „Bądź gotowy na KSeF” pod patronatem honorowym Ministerstwa Finansów.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024