Silesion.PL

serwis informacyjny

Wyniki Polaków z 1 dnia MŚ Amatorskiego MMA 2019 w Bahrajnie

Ruszyły Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie. W pierwszym dniu zawodów walczyło trzech reprezentantów Polski. Wyniki Polaków z pierwszego dnia Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA IMMAF 2019 w Bahrajnie

Zwycięsko ze swojego pojedynku wyszedł Emil Piątek. Szymon Roicki i Eryk Walecki musieli uznać wyższość swoich rywali.

Emil Piątek pewnie wygrał z zawodnikiem z RPA w drugiej rundzie przez balachę – relacjonuje Kamil Zawarski, jeden z dwóch trenerów reprezentacji będących na mistrzostwach. – Blisko skończenia było już w pierwszej odsłonie walki. Co jednak nie wyszło się w pierwszej, udało się w drugiej. Jutro Emila czeka walka o strefę medalową z Irlandczykiem. Zawodnicy z tego kraju w pozostałych dzisiejszych pojedynkach okazali się zbyt mocni dla Polaków. Eryk musiał uznać wyższość rozstawionego z nr 1. aktualnego mistrza świata. Pierwsza runda była dla rywala, druga, bardzo bliska, mogła pójść dla Eryka. Niestety w trzeciej to Irlandczyk zdobył plecy i w końcówce rundy skończył walkę duszeniem. Szymon przegrał na punkty z innym Irlandczykiem. W stójce walka była wyrównana. Z czasem jednak pojawiło się coraz więcej klinczu i parteru, w którym lepszy okazał się rywal.

Oficjalne wyniki pierwszego dnia zmagań:

  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek pokonał Camerona Coulsona (Republika Południowej Afryki) przez poddanie (balacha), 0:24, runda 2​
  • Waga średnia83,9 kg (185 lbs) Eoin Sheridan (Irlandia) pokonał Szymona Roickiego jednogłośną decyzją sędziów (30-27, 30-27, 29-28)
  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Lee Hammond (Irlandia) pokonał Eryka Waleckiego przez poddanie (gilotyna), 1:59, rund 3

W drugim dniu mistrzostw polscy reprezentanci stoczą następne boje.

Jutro kolejne trzy walkimówi Kamil Zawarski. – Poza Emilem do gry wchodzą dziewczyny – Paulina Giemza i Klaudia Syguła. Wszystkie pojedynki odbędą się w godzinach 11-15 miejscowego czasu.

Zestawienia polskich zawodników na drugi dzień mistrzostw:

  • Waga lekka 70,3 kg (155 lbs) Emil Piątek vs Ryan Keogh (Irlandia)​
  • Waga piórkowa 65,8 kg (145 lbs) Klaudia Syguła vs Tetiana Liashuk (Ukraina)
  • Waga musza 56,7 kg (125 lbs) Paulina Giemza vs Bianca Antman (Szwecja)

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata Amatorskiego MMA 2019 odbywa się na terenie Khalifa Sport City – kompleksu sportowego położonego w Manamie, stolicy Bahrajnu. Łącznie w zawodach bierze udział 452 zawodników z 51 krajów.

International MMA Federation (IMMAF) jest największą na świecie organizacją zajmującą się promocją amatorskiego MMA. Marka ta powstała w 2012 roku i dziś należą do niej organizacje zajmujące się amatorskim MMA z ponad 90 krajów na świecie. Od 2014 roku, IMMAF przygotowuje pod swoimi skrzydłami mistrzostwa świata amatorskiego MMA, które przyciągają setki zawodników z różnych zakątków globu. Zawody te, są największym tego typu wydarzeniem na świecie. Ich pierwsze trzy edycje odbyły się w USA, w Las Vegas. Od 2017 roku, organizowane są natomiast w Bahrajnie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024