Silesion.PL

serwis informacyjny

Wykolejenie tramwaju w Katowicach: Siedem osób poszkodowanych.

fot. Śląska Policja

W niedzielę, 2 czerwca, w Katowicach doszło do poważnego wypadku tramwajowego. O godzinie 17:34, w pobliżu ikonicznego Spodka, tramwaj wykoleił się, powodując obrażenia u sześciu osób. Najciężej ranny jest motorniczy, który w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Do wypadku doszło na rondzie imienia generała Józefa Ziętka, w samym sercu Katowic. Tramwaj składający się z dwóch zmodernizowanych wagonów typu 105Na wypadł z torów i uderzył w słup trakcyjny. W wyniku tego zdarzenia ruch tramwajowy między Katowicami a Chorzowem został całkowicie wstrzymany, co spowodowało znaczne utrudnienia w ruchu miejskim.

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa otrzymał zgłoszenie o wypadku o godzinie 17:34. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym straż pożarną, policję i zespoły ratownictwa medycznego. Zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach potwierdził, że w wyniku zdarzenia poszkodowanych zostało sześć osób, w tym motorniczy, którego stan określany jest jako ciężki.

Według wstępnych ustaleń policji, przyczyną wykolejenia tramwaju była utrata panowania nad pojazdem przez motorniczego. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach przekazała na swoim profilu na Facebooku, że tramwaj wypadł z torów i uderzył w słup trakcyjny. Obecnie prowadzone są szczegółowe badania, które mają na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku.

W wyniku wypadku w centrum Katowic wystąpiły duże utrudnienia w ruchu. Tramwaje kursujące między Katowicami a Chorzowem musiały zostać zatrzymane, co spowodowało znaczące opóźnienia i komplikacje dla pasażerów. Służby porządkowe pracowały na miejscu, aby jak najszybciej przywrócić normalny ruch, jednak skutki wypadku były odczuwalne przez długi czas.

Zdarzenie wywołało duże poruszenie wśród mieszkańców Katowic. Wielu świadków opowiadało o chwilach grozy, jakie przeżyli, gdy tramwaj wypadł z torów. Służby ratunkowe apelują do wszystkich osób, które mogą posiadać informacje na temat wypadku, o kontakt z policją.

Wykolejenie tramwaju w Katowicach jest tragicznym przypomnieniem o potencjalnych zagrożeniach związanych z miejskim transportem publicznym. Sześć osób zostało poszkodowanych, a stan motorniczego jest poważny. Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku jest w toku, a służby miejskie dokładają wszelkich starań, aby przywrócić normalne funkcjonowanie ruchu tramwajowego.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024