Silesion.PL

serwis informacyjny

Wybuch gazu w Katowicach – Szopienicach. Jedna osoba ranna, 20 ewakuowanych

fot. Straż Miejska w Katowicach

W poniedziałek, 8 stycznia 2024 r., o godzinie 9:33 w kamienicy przy ul. Chemicznej 1 w Katowicach-Szopienicach doszło do wybuchu gazu. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna i przewieziona do szpitala.

Do wybuchu doszło w mieszkaniu na ostatniej kondygnacji budynku. W wyniku wybuchu mieszkanie zostało całkowicie zniszczone.

Strażacy ewakuowali z budynku 20 osób. Na miejscu pracuje 11 zastępów straży pożarnej, policja, pogotowie gazowe i elektryczne oraz inspektor nadzoru budowlanego.

Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną wybuchu było nieprawidłowe użytkowanie butli gazowej.

Osoby, które zostały ewakuowane z budynku, przebywają w podstawionym autobusie, gdzie mogą się ogrzać i napić gorącej herbaty.

12 osób, które mieszkają w mieszkaniach z klatki schodowej, w której znajdowało się mieszkanie, w którym doszło do wybuchu, nie będzie mogło wrócić do swoich domów. Miasto zapewni im nocleg w hostelach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024