Silesion.PL

serwis informacyjny

Wtargnął pod nadjeżdżający autobus przy al. Korfantego w Katowicach

fot. Policja Śląska

Katowiccy policjanci prowadzą czynności w sprawie zdarzenia drogowego, które miało miejsce w poniedziałek, 18 marca 2024 roku, na al. Korfantego w Katowicach. Według wstępnych ustaleń, 69-letni mężczyzna, po wysiadce z tramwaju, wszedł na jezdnię i został potrącony przez nadjeżdżający autobus komunikacji miejskiej.

Wydarzenie miało miejsce 18.03.2024 r. o godzinie 10:39 na al. Korfantego 141. Mężczyzna opuścił tramwaj i bezpośrednio wszedł na jezdnię, gdzie zderzył się z autobusem linii nr 43. Świadkiem zdarzenia był 17-letni młodzieniaszek, który natychmiast zaczął udzielać nieprzytomnemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Na miejsce wezwano policję, karetkę pogotowia oraz straż pożarną. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w stanie ciężkim. Kierowca autobusu był trzeźwy w momencie zdarzenia. Policja zabezpieczyła krew 69-latka celem przeprowadzenia badań laboratoryjnych. W trakcie obsługi zdarzenia ruch w tym obszarze odbywał się wahadłowo.

Katowiccy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Przypominają, że pośpiech, nieuwaga, roztargnienie oraz lekceważenie przepisów drogowych mają poważny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024