Silesion.PL

serwis informacyjny

Wrześniowy mecz 100-lecia Garbarnii z Wisłą Kraków

Wrzesniowy mecz 100 lecia Garbarnii Krakow z Wisla Krakow

Wrzesniowy mecz 100 lecia Garbarnii Krakow z Wisla Krakow

Sobota 4.09.2021 Garbarnia Kraków – Wisła Kraków godz: 16:00

Rok jubileuszowy Garbarnii nie mógłby się odbyć bez okolicznościowego piłkarskiego pojedynku. 4 września o godzinie 16:00 na Stadionie przy ul. Rydlówka 23 zostanie rozegrany mecz 100-lecia Garbarni, w którym „Brązowi” zmierzą się z Wisłą Kraków. Pojedynek mistrzów Polski uświetni obchody setnych urodzin Klubu.

Garbarnia Kraków to 100 lat historii i tradycji. To wyjątkowy Klub o robotniczych korzeniach, wywodzący się z krakowskiego Ludwinowa. To rywalizacje na najwyższym szczeblu rozgrywek, okraszone zdobyciem mistrzostwa Polski. To wyróżniające się w piłkarskim świecie brązowo-białe barwy. To także społeczność, która marzy o tym, aby Klub powrócił na szczyt. Jesteśmy dumni ze swojej historii, lecz jednocześnie patrzymy w przyszłość.

W jubileuszowym pojedynku podopieczni trenera Macieja Musiała zmierzą się z 13-krotnym mistrzem Polski, który w 2021 roku obchodzi Jubileusz 115-lecia istnienia. Biała Gwiazda to jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów, który 36 razy zajmował miejsce na podium w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto Wisła Kraków czterokrotnie zdobyła Puchar Polski, raz Puchar Ligi Polskiej oraz Superpuchar Polski. W swojej historii wiślacy stoczyli wiele pojedynków na arenie międzynarodowej, które zapadły w pamięci kibicom w całej Polsce. Zaliczyć do nich można między innymi rywalizacje z: Malmö FF, Realem Saragossą, FC Barceloną, AC Parmą, Schalke 04 Gelsenkirchen czy Lazio Rzym. Biała Gwiazda na przestrzeni lat wychowała wielu zawodników, którzy stanowili o sile reprezentacji Polski.

Sobota 4 września będzie prawdziwym świętem dla całej społeczności Garbarni oraz miasta Krakowa. Oprócz jubileuszowego pojedynku pierwszej drużyny, o godzinie 14:00 odbędzie się mecz oldbojów, w którym „Brązowi” zmierzą się z reprezentacją Krakowa. Będzie to doskonała okazja, aby na zielonej murawie zobaczyć zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali brązowo-białe barwy, a także występowali w krakowskich drużynach.

Tego dnia na murawie zaprezentują się także wszystkie drużyny zrzeszone w Akademii Piłkarskiej Garbarni. Na co dzień w strukturach Klubu szlifuje swoje umiejętności ponad 200 młodych adeptów futbolu. Ponadto dla kibiców przewidziane zostały atrakcje oraz konkursy, w których do wygrania będą klubowe pamiątki.

Mecz z okazji Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia odbędzie się podczas przerwy reprezentacyjnej. Pierwotnie w tym terminie „Brązowi” mieli rozegrać spotkanie 7. kolejki eWinner 2. ligi z Hutnikiem Kraków, lecz drugoligowe derby Krakowa odbędą się we wtorek 7 września.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi zasadami trybuny przy ul. Rydlówka 23 będą mogły wypełnić się w 50%. Do limitu nie będą wliczać się osoby, które są zaszczepione przeciwko COVID-19. Informacje o sprzedaży biletów na mecz 100-lecia Garbarni pojawią się w kolejnym komunikacie pod koniec tygodnia.

Mamy nadzieję, że w sobotę 4 września Stadion Garbarni wypełni się po brzegi, a atmosfera przy ul. Rydlówka zostanie zapamiętana na długie lata.

Sobota 4.09.2021 Garbarnia Kraków – Wisła Kraków godz: 16:00

Harmonogram meczu 100-lecia Garbarni:
14:00 mecz oldbojów: Garbarnia Kraków – Reprezentacja Krakowa
16:00 mecz I drużyny: Garbarnia Kraków – Wisła Kraków

Patronat honorowy nad obchodami Jubileuszu 100-lecia RKS Garbarnia objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024