Silesion.PL

serwis informacyjny

Wraca zdalna nauka. Minister zdrowia zapowiedział nowe obostrzenia.

Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia

Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił we wtorek 7 grudnia 2021r. nowe ograniczenia.

Sytuacja epidemiczna się ustabilizowała. Od półtora tygodnia średnia dzienna liczba zakażeń jest na poziomie 23 tys. Jednak nie widać wyraźnych spadków tych statystyk. Dodatkowo bardzo ryzykownym elementem jest nowy wariant koronawirusa Omikron – powiedział Minister zdrowia Adam Niedzielski

– Zdecydowaliśmy się, że te kilka dni, które poprzedzają ferie świąteczne, od 20 do 23 grudnia, ale także okres postferyjny, kiedy mamy święto Trzech Króli, będzie z nauką zdalną – poinformował. W poniedziałek 10 stycznia 2022 roku uczniowie wrócą do stacjonarnego trybu szkolnego. – Intencją jest wydłużenie okresu, gdy nie dochodzi do interakcji między dziećmi – wyjaśnił szef resortu zdrowia.

Minister zdrowia ogłosił także zmodyfikowany projekt ustawy. – Pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku darmowego testu na COVID-19. W ciągu tygodnia będzie skierowany do prac – przekazał Niedzielski.

Zaznaczył też, że wprowadzona zostanie także czasowo nauka zdalna w szkołach. – Zdecydowaliśmy się, żeby w dniach 20.12-23.12 i okolice Święta Trzech Króli będzie nauka zdalna, która zakończy się 9.01. 10 stycznia będzie powrót do stacjonarnego trybu – zaznaczył Niedzielski.

  • W dniu 31 grudnia i 1 stycznia 2022 roku wprowadzamy ograniczenie liczebności klientów w lokalach zamkniętych do stu osób, z wyłączeniem oczywiście osób, które są zaszczepione – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska

Szczegółay nowych obostrzeń podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zostaną one wprowadzone od 15 grudnia:

  • w transporcie zbiorowym limit obłożenia do 75 procent.
  • limit 30 proc. obłożenia lokali w restauracjach, barach i hotelach; zwiększenie limitów wyłącznie dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • obowiązkowe testy dla współdomowników osób chorujących na COVID-19 bez względu na posiadany certyfikat covidowy.
  • obniżenie limitów do 30 proc. obłożenia w kinach, teatrach, obiektach sportowych, sakralnych; zwiększenie tego limitu może być tylko i wyłącznie dla osób zaszczepionych, zweryfikowanych przez przedsiębiorcę.
  • od 20 do 9 stycznia – nauka zdalna w szkołach podstawowych i średnich, przedszkola i żłobki będą otwarte,
  • od 1 marca obowiązek szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli, medyków i funkcjonariuszy służb mundurowych.

Od pierwszego marca będziemy chcieli wprowadzić obowiązek szczepienia dla trzech grup: medyków, nauczycieli i służb mundurowych – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024