Silesion.PL

serwis informacyjny

Wokół góry Żar

gory Zar

gory Zar

Jest jednym z najciekawszych miejsc w polskich górach i najważniejszą atrakcją, jaką może się pochwalić Beskid Mały. Góra Żar to wyjątkowe miejsce, a wycieczki w jej rejonie każdemu turyście dostarczą niezapomnianych wrażeń. Na czym polega fenomen tego miejsca?

Góra Żar jest miejscem wyjątkowym z kilku względów. Ze względu na dobre wiatry, stał się Żar miejscem atrakcyjnym dla fanów szybownictwa. Już w okresie międzywojennym powstała tu spora baza szybowcowa, która – z niewielkimi przerwami – działa do dziś. Baza ta jest miejscem wielu ważnych szkoleń oraz zawodów sportowych, może się ona też pochwalić licznymi sukcesami i długą listą znanych kursantów. Górska Szkoła Szybowcowa „Żar” to ważne miejsce, któremu w czasie wycieczki po Beskidzie Małym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi. Drugą atrakcją, z jaką można się spotkać w trakcie pobytu na górze Żar, jest elektrownia szczytowo-pompowa na Żarze. Składa się ona z dwóch części: elektrowni mieszczącej się 160 metrów pod ziemią oraz zbiornikiem, który znajduje się na szczycie góry Żar. Co jeszcze warto zobaczyć w tej części Beskidu Małego? Wycieczkę na Żar można połączyć z przejściem na szczyt pobliskiej Kiczery – góry znanej jako rewelacyjny punkt widokowy na dolinę Soły. Wiele atrakcji czeka też w samem dolinie Soły, znanej z zapór, zbiorników wodnych oraz tak ciekawych miejscowości, jak Międzybrodzie Bialskie, Międzybrodzie Żywieckie czy Porąbka.

Wokół góry Żar dynamicznie rozwija się turystyka, dzięki czemu w leżących u jej stóp miejscowościach można znaleźć tanie noclegi. Kto z takiej oferty skorzysta, ten do woli będzie mógł wędrować po górskich szlakach oraz spędzać czas na poznawaniu tych atrakcji, które ukrywają się beskidzkich miejscowościach.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024