Silesion.PL

serwis informacyjny

Wiktor Pleśnierowicz przechodzi z Miedzi Legnica do Warty Poznań

Wiktor Plesnierowicz przechodzi z Miedzi Legnica do Warty Poznan

Wiktor Plesnierowicz przechodzi z Miedzi Legnica do Warty Poznan

Pleśnierowicz związał się z Miedzią przed startem minionego sezonu. Nim trafił do Miedzi występował we włoskim klubie AS Roma, na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. W legnickiej drużynie rozegrał 14 spotkań w Fortuna 1 Lidze. Obrońca karierę kontynuować będzie w Warcie Poznań, do której przechodzi w ramach gotówkowego transferu definitywnego.

Obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski, 20-letni Wiktor Pleśnierowicz został piłkarzem Warty Poznań po transferze definitywnym z Miedzi Legnica. Podpisał z „Zielonymi” kontrakt na 3 lata z opcją przedłużenia o kolejny rok i jest drugim zawodnikiem sprowadzonym przez Klub przed sezonem 2021/22. Witamy w Zielonej Rodzinie!

Cieszymy się bardzo, że udało nam się zrealizować ten transfer. Wiktor jest Wielkopolaninem, był związany przez wiele lat z Poznaniem. To dla nas powód do zadowolenia, że młodzi reprezentanci naszego kraju wybierają Wartę Poznań. Jest perspektywicznym, środkowym obrońcą, który jeszcze przez dwa sezony może grać jako młodzieżowiec. Będziemy wprowadzali go do drużyny i przygotowywali do odgrywania coraz poważniejszej roli w zespole – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Wiktor Pleśnierowicz urodził się w Kaliszu, jest wychowankiem tamtejszego Kaliszananina, z którego przeniósł się do Lecha Poznań. Po kilku latach trafił tam do kadry pierwszego zespołu, ale nie zadebiutował w Ekstraklasie. W sezonie 2019/20 był wypożyczony do drużyny młodzieżowej AS Roma, a przez ostatni rok reprezentował barwy Miedzi Legnica, dla której rozegrał 14 meczów w Fortuna 1 Lidze.

Bardzo się cieszę z tego, że przychodzę do Warty Poznań, która była bardzo konkretna, a ja też od początku byłem jak najbardziej na „tak”. Bardzo chciałem zrobić kolejny krok do przodu w mojej przygodzie z piłką. Chcę grać jak najwięcej na poziomie Ekstraklasy, bo to pozwoli mi się dalej rozwijać i stawiać kolejne kroki – mówi Wiktor Pleśnierowicz. – W poprzednim sezonie Warta porwała kibiców tym, że zajęła 5. miejsce w tabeli. Teraz celem numer jeden dla mnie będzie walka z drużyną o jak najwyższą pozycję.

Starsi kibice Warty Poznań pamiętają z pewnością Zbigniewa Pleśnierowicza, bramkarza z pierwszej połowy lat 90. Wystąpił wówczas w blisko 80 oficjalnych meczach i był podstawowym piłkarzem zespołu, który wywalczył awans do Ekstraklasy w 1993 roku. – Wiem, że w Warcie Poznań występował wcześniej Zbigniew Pleśnierowicz. Nazwisko nie jest przypadkowe, bo jestem z nim spokrewniony. To trochę dalsza rodzina w stosunku do mnie, ale jednak rodzina, więc możemy powiedzieć, że historia w jakiś sposób może zatoczyć koło i zawodnik o nazwisku Pleśnierowicz znów zagra w Warcie Poznań – mówi nowy gracz „Zielonych”.

20-letni obrońca mierzy 186 cm i waży 82 kg. Ma na koncie 24 występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski – od U-15 do U-21. W tej najstarszej zagrał po raz ostatni w marcowym meczu towarzyskim z zespołem Arabii Saudyjskiej (7:0). W wielu spotkaniach był kapitanem kadry.

Wiktor Pleśnierowicz jest drugim zawodnikiem sprowadzonym przez Wartę Poznań przed nowym sezonem. Wcześniej do kadry „Zielonych” dołączył bramkarz Jędrzej Grobelny.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024