Czytasz: Wiemy, kiedy otworzy się Kocia Kawiarnia!

Wiemy, kiedy otworzy się Kocia Kawiarnia!

Napijemy się tam kawy i pogłaskamy spacerujące po lokalu koty.

Jako pierwsi, w połowie lutego, pisaliśmy o tym, że w Katowicach otworzy się kocia kawiarnia. Portal Silesion.pl jest patronem medialnym tego lokalu. Od miesięcy informowaliśmy o postępach prac, remoncie, pokazywaliśmy też pierwsze zdjęcia kawiarni. Tak doszliśmy do szczęśliwego finału.

Koci zaułek otworzy się w sobotę, 4 listopada, o godz. 13!

"Czujemy ulgę, że wreszcie się udało"

Nie obyło się bez trudności. Projekt był zagrożony, brakowało pieniędzy na dokończenie prac. Jednak zbiórka zakończyła się sukcesem. W kamienicy przy ul. Damrota 6 powstała pierwsza śląska kocia kawiarnia!

- Czujemy ulgę, że wreszcie się udało. Czekaliśmy my, czekały koty, ale też fani, którzy nam kibicują – mówi Małgorzata Majka, właścicielka lokalu. - Już w sobotę napijemy się kawy w towarzystwie kotów – dodaje.

Kawy mają być „kociaste”. W karcie znajdziemy, m.in.: kawę Filemon (białą) i Bonifacy (czarną). Każdy napój będzie ozdobiony. W menu znajdą się przekąski, ciasta oraz desery. Herbatę i kawę w filiżance wypijemy w pierwszej sali. W kociej sali zabaw możemy napić się wyłącznie z papierowych kubków.

Z miłości do kotów

Koci zaułek to raj dla czworonogów i miłośników futrzaków. Zrodził się z miłości do kotów. Tam nie tylko wypijemy kawę, ale i pogłaskamy koty. Będzie ich aż 11, w tym rudy tygrysek Pablo, biało-czarna Milka, szaro-brązowy Lucek oraz biało-szara Zosia. Lucek i Zosia to para, a Milka i Pablo to przybrane rodzeństwo.

Na ścianach i podłogach pojawiły się kafelki, odnowiono cegły oraz stworzono dodatkowe pomieszczenia. Przestrzeń wypełniła się meblami z palet oraz łóżeczkami dla kotów. Na ścianach zawisły półki i drapaki tak, aby czworonogi mogły czuć się swobodnie.

Koci zaułek to nie tylko kawa i ciastko w towarzystwie kotów. Pomysłodawczyni zależy również na edukacji kocich miłośników. Na Facebooku udostępnia filmy edukacyjne. Zachęca do sterylizacji i rozważnej adopcji.

Czytaj więcej