Silesion.PL

serwis informacyjny

Weekend z elektromobilnością 8 – 9 października w Katowicach

Renault E Tech Tour 2022 fot. D.Kalamus 1

Renault E Tech Tour 2022 fot. D.Kalamus 1

8 – 9 października, w sobotę i niedzielę, zapraszamy na wydarzenie pod nazwą Renault E-Tech Tour 2022 − prezentację elektrycznych i hybrydowych samochodów Renault.

Miejsce: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek, ​al. Wojciecha Korfantego 35, Plac Sławika i Antalla, w godzinach 12.00-19.00.

Podczas Renault E-Tech Tour 2022 będzie można zapoznać się z najnowszą gamą elektrycznych modeli Renault: Megane E-Tech, Zoe E-Tech, Kangoo E-Tech i Master
E-Tech oraz modeli hybrydowych: Arkana E-Tech, Captur E-Tech i Clio E-Tech.

Mieszkańcy 10 największych aglomeracji w Polsce we wrześniu i październiku mają możliwość przetestowania w 100% elektrycznych i hybrydowych modeli Renault oraz odkrycia niezwykłej przyjemności z jazdy. Celem spotkań jest promocja elektromobilności. Renault, pionier i lider na rynku samochodów elektrycznych w Europie, ma już ponad dziesięcioletnie, niepowtarzalne doświadczenie w tym obszarze, potwierdzone 10 miliardami kilometrów pokonanych przez ponad 400 tysięcy sprzedanych samochodów elektrycznych.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Katowic i okolic do przetestowania najnowszych modeli elektrycznych Renault w dniach 8 – 9 października, w najbliższy weekend. Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe & Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35, Plac Sławika i Antalla, w godzinach 12.00-19.00.

Na jazdy elektrycznymi i hybrydowymi modelami Renault można zapisać się na miejscu lub na dedykowanej stronie e-techtour.renault.pl

Największą atrakcją będą jazdy próbne najnowszym, w 100% elektrycznym modelem Renault Megane E-Tech. Nowe Renault Megane E-Tech elektryczne to kompaktowy samochód high-tech, pozwalający na nowo odkryć przyjemność z jazdy. Jest pierwszym modelem Renault „generacji 2.0”, otwierającym nowy rozdział elektrycznej rewolucji rozpoczętej przez markę ponad dziesięć lat temu. Nowy Megane E-Tech elektryczny to owoc zastosowania najnowszych technologii – został wyposażony w system inteligentnego ładowania, a docelowo będzie także mógł w razie potrzeby oddawać część energii do sieci, dzięki technologii vehicle-to-grid (V2G). To samochód połączony ze światem, zintegrowany zarówno z ekosystemem elektrycznym, jak i z cyfrowym ekosystemem użytkowników. Nowy Megane E-Tech elektryczny symbolizuje również początek zapowiadanego przez Renault mocnego powrotu do segmentu samochodów kompaktowych (segment C).

Samochody elektryczne mogą zmienić nasze miasta, gdyż ich użytkowanie nie jest źródłem zanieczyszczeń i nie generuje hałasu. Aby ten efekt był odczuwalny, potrzeba oczywiście czasu i masowego upowszechnienia takich pojazdów, ale ten trend jest już widoczny na całym świecie. Renault jest pionierem i liderem na europejskim rynku samochodów elektrycznych, a Renault ZOE najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie, jesteśmy więc istotnym elementem tego procesu. W ramach Renault E-Tech Tour chcemy pokazać mieszkańcom odwiedzanych miast nasze najnowocześniejsze rozwiązania zelektryfikowanych układów napędowych E-Tech, pokazać, że użytkowanie samochodów Renault E-Tech jest prostei przyjemne – mówi Andrzej Gemra, ekspert Renault w dziedzinie samochodów elektrycznych.

Do dyspozycji odwiedzających podczas Renault E-Tech Tour 2022 będą również:

  • Renault ZOE, najlepiej sprzedający się samochód elektryczny w Europie w ostatnich latach, z zasięgiem do 395 km (największy zasięg w swojej klasie), stanowiący alternatywę dla modeli spalinowych dzięki umożliwieniu komfortowego i bezstresowego korzystanie z auta.

Dwa najnowsze modele pojazdów użytkowych:

  • Nowe Renault Kangoo Van E-Tech elektryczne z zasięgiem 300 km, spełniające większość codziennych potrzeb klientów biznesowych.
  • Nowy Master E-Tech elektryczny 52 kWh z zasięgiem do 200 km oferowany w 15 wersjach fabrycznych, ale również jako samochód bazowy do różnorodnych specjalistycznych zabudów dostosowanych do różnych zadań transportowych: przewóz ładunków
    w warunkach izotermicznych, ładunków wielkoprzestrzennych, minibus i wiele innych. Zabudowy te dokonywane są przez polskie, wyspecjalizowane zakłady ściśle współpracujące z Renault, zapewniając odpowiedni poziom jakości.

Gamę pojazdów w 100% elektrycznych uzupełnią modele z napędem hybrydowym: Arkana
E-Tech, Captur E-Tech
i Clio E-Tech.

Obecni podczas Renault E-Tech Tour 2022 przedstawiciele lokalnych Koncesjonerów Renault zapoznają też odwiedzających z aspektami codziennego użytkowania samochodów z napędem elektrycznym, ich kosztami eksploatacji i szczegółami dotyczącymi uzyskania dopłat w ramach rządowego programu „Mój elektryk”. Doradzą też, jak zainstalować domową stację ładowania oraz jak korzystać z publicznych stacji podczas dalszych podróży.

Renault

Renault to znany z innowacyjności producent samochodów o wieloletnich tradycjach oraz pionier w segmencie samochodów elektrycznych w Europie. Wraz z przyjęciem strategicznego planu „Renaulution” marka stawia na ambitne, tworzące nową wartość zmiany. Dąży do podniesienia konkurencyjności, optymalizacji i elektryfikacji swojej gamy. Celem Renault jest wyznaczanie nowych standardów i wprowadzanie innowacyjnych usług w obszarze technologii, wykorzystania energii i mobilności, nie tylko w branży motoryzacyjnej. Renault jest obecne na polskim rynku motoryzacyjnym od 1991 roku. Grupa Renault w Polsce to sieć 83 autoryzowanych salonów i 96 serwisów marki Renault oraz 78 autoryzowanych salonów i 84 autoryzowanych serwisów Dacia, a także 22 eksperckie salony i serwisy PRO+ dedykowane obsłudze klientów instytucjonalnych. Od 12 lat Renault jest liderem rynku samochodów modyfikowanych w Polsce

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024