Silesion.PL

serwis informacyjny

Warta Poznań i AWF w Poznaniu podpisały umowę o współpracy

Na zdjeciu od prawej dyrektor AWF prof. Dariusz Wielinski czlonek zarzadu Warty Poznan Maciej Wojdylo menedzer Akademii Warty Poznan Damian Kecel

Na zdjeciu od prawej dyrektor AWF prof. Dariusz Wielinski czlonek zarzadu Warty Poznan Maciej Wojdylo menedzer Akademii Warty Poznan Damian Kecel

Wzajemne korzystanie z doświadczenia oraz zasobów uczelni i klubu piłkarskiego, a także szereg innych, wspólnych działań przewiduje porozumienie o współpracy, podpisane w środę przez władze Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego i Warty Poznań S.A.

Tradycje poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego sięgają 1919 roku, a założona 7 lat wcześniej Warta Poznań jest najstarszym istniejącym klubem piłkarskim w stolicy Wielkopolski. Teraz te dwie zasłużone dla miasta marki łączą siły i będą współpracowały na wielu obszarach. Wynika to z umowy, uroczyście podpisanej w środę, 5 kwietnia w siedzibie AWF, która mieści się zaledwie kilkaset metrów od budynku klubowego i obiektów treningowych Warty Poznań i Akademii Warty Poznań.

Uczelnia i klub zobowiązały się do wzajemnego wspierania się i współpracy na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim wymiany informacji na temat konferencji, szkoleń, kursów oraz imprez sportowych organizowanych przez obie strony, wspólne prowadzenie szkoleń piłkarskich dla trenerów Warty Poznań oraz studentów AWF, realizację badań, testów sprawnościowych dla wybranych grup Akademii Warty Poznań i Warty Poznań. Ponadto umowa przewiduje możliwość korzystania z infrastruktury partnera, tj. boisk, hal, pomieszczeń dydaktycznych i sal wykładowych. Klub i uczelnia zobowiązały się również do wymiany informacji na temat metod treningowych, nowinek technicznych, zdobyczy naukowych oraz współpracy przy wspólnie organizowanych imprezach sportowych i rekreacyjnych oraz spotkaniach biznesowych.

– Wierzymy w to, że rozpoczęliśmy właśnie formalnie długofalową współpracę. Zakłada ona z jednej strony możliwość odbywania w klubie praktyk dla studentów kierunków związanych ze sportem, a w programie studiów te praktyki odgrywają sporą rolę. Z drugiej zaś oferujemy możliwości skorzystania z laboratoriów badawczych, jak również organizowania wszelkiego rodzaju kongresów czy konferencji naukowych. Myślimy również o rozszerzeniu współpracy w zakresie infrastruktury. Jesteśmy sąsiadami i widzimy przestrzeń, na której mogłaby powstać kolejna hala sportowa – mówi rektor poznańskiej AWF, prof. Dariusz Wieliński i dodaje: – Gdy tworzymy programy studiów czy prowadzimy działalność organizacyjną uczelni, to najczęściej robimy to z myślą o odbiorcach. Wśród nich są kluby sportowe, do których trafiają nasi absolwenci. Jednocześnie słuchamy głosu środowiska sportowego, żeby te nasze programy usprawniać i polepszać.

Maciej Wojdyło z zarządu Warty Poznań S.A.: – Podpisanie umowy z AWF jest dla nas  potwierdzeniem tego, że nasze działania, jako klubu piłkarskiego idą w dobrym kierunku i zgodnie ze strategią, którą przyjęliśmy. Ta współpraca wyszła zupełnie naturalnie, można powiedzieć, że klub piłkarski i uczelnia sportowa są na siebie skazane. Uczelnia kształci praktyków, którzy później znajdują zatrudnienie w klubie. Uważam, że jest i będzie wiele pozytywów dla obu stron tej umowy.

Jednym z absolwentów poznańskiej AWF jest Wojciech Tomaszewski, dyrektor sportowy Akademii Warty Poznań. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszystkie zawodniczki i zawodnicy, którzy trenują dziś w naszej akademii, będą w przyszłości zawodowymi sportowcami. Możemy im jednak pomóc w wybraniu odpowiedniej ścieżki naukowej, a potem zawodowej. Już niedługo zamierzamy zorganizować wspólnie z AWF coś w rodzaju drzwi otwartych dla młodzieży w wieku licealnym z Warty Poznań. Być może pomoże im to podjąć decyzję dotyczącą podjęcia studiów na tej uczelni. To też jeden z pozytywów zawartego właśnie porozumienia – uważa dyrektor Wojciech Tomaszewski.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024