Silesion.PL

serwis informacyjny

W sobotę w Budapeszcie startują lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Liczna reprezentacja Polsk

Nowicki i Fajdek fot. Paweł Skraba

W sobotę w stolicy Węgier rozpoczyna się 19. edycja lekkoatletycznych mistrzostw świata. Na starcie pojawi się blisko siedemdziesięcioosobowa reprezentacja Polski, której głównym faworytem do medalu będzie młociarz Wojciech Nowicki. Amerykanie prognozują, że biało-czerwoni zdobędą w Budapeszcie cztery krążki.

Amerykański fachowy periodyk Track and Field News wśród polskich faworytów do medalu – oprócz Nowickiego – typuje też Pawła Fajdka. Polak po pięciu kolejnych zwycięstwach miałby stanąć na drugim stopniu podium. Przed rokiem w Eugene kolejność była odwrotna – wygrał Fajdek przed Nowickim.

Przystępuję do tych zawodów jako faworyt, ale zupełnie na to nie patrzę. Chcę po prostu rzucać daleko i poprawnie technicznie – mówi w przededniu startu mistrz olimpijski w rzucie młotem Wojciech Nowicki. Start biało-czerwonych w mistrzostwach świata wspiera firma ORLEN.

Emocje związane z rywalizacją w rzucie młotem rozpoczną się eliminacjami, które zaplanowano na sobotni poranek. Nowicki będzie rzucać w grupie A od 12:00, Fajdek w grupie B po 13:45. Minimum do finału ustalono na poziomie 77 metrów.

Amerykańscy specjaliści do medalu wskazuje też biegającą 400 metrów Natalię Kaczmarek. Polka ma za sobą udany sezon, w którym poprawiła rekord życiowy oraz trzykrotnie wywalczyła zwycięstwo w prestiżowych startach podczas Diamentowej Ligi. W Budapeszcie wg. dziennikarzy Track and Field News Kaczmarek ma zdobyć brąz, podobnie jak chodziarka Katarzyna Zdziebło w rywalizacji na dystansie 35 kilometrów.

19. Mistrzostwa Świata w Budapeszcie potrwają do 27 sierpnia. Globalny czempionat świętuje w tym roku 40-lecie. Pierwsza jego edycja odbyła się w 1983 roku w Helsinkach. Budapeszt debiutuje w roli gospodarza mistrzostw, ale był już organizatorem – w 2004 – halowych mistrzostw świata.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze