Silesion.PL

serwis informacyjny

W Polskiej Hokej Lidze rozpoczyna się walka o tron. W piątek inauguracja rozgrywek

Polskiej Hokej Lidze 1 kolejka sezony 2022 23

Polskiej Hokej Lidze 1 kolejka sezony 2022 23

W miniony weekend drużyny Polskiej Hokej Lidze spisały się znakomicie w Hokejowej Lidze Mistrzów, a już w piątek, 9 września sezon 2022/23 zainauguruje Polska Hokej Liga. Na początek ciekawe konfrontacje w Jastrzębiu-Zdroju i Oświęcimiu.  

W sobotę, 3 września GKS Katowice po kapitalnym meczu pokonał 2:1 w Hokejowej Lidze Mistrzów ZSC Lions Zurych, jedną z najsilniejszych drużyn klubowych w Europie. Dzień później Comarch Cracovia wygrała z austriackim EC Villach SV 4:2. Polskie drużyny coraz śmielej radzą sobie na arenie europejskiej i nowy sezon PHL zapowiada się arcyciekawie. W weekend GieKSa i Pasy będą walczyć w Champions Hockey League, ale kibiców czekają emocjonujące spotkania PHL w Jastrzębiu-Zdroju i Oświęcimiu.  

Minimum finał 

W piątek, 9 września mecz JKH GKS Jastrzębie – Zagłębie Sosnowiec rozpocznie się o godz. 18. W ostatnim sezonie drużyna Roberta Kalabera zajęła trzecie miejsce. Jakie zespół ma teraz cele? – Chcemy walczyć o najwyższe cele a minimum to finał Pucharu Polski oraz finał Mistrzostw Polski – mówił Kazimierz Szynal, prezes klubu. 

Wkrótce przeprowadzka 

Dla Zagłębia Sosnowiec nowy sezon będzie historyczny. Drużyna rozpocznie go na wysłużonym lodowisku przy ulicy Zamkowej, ale w trakcie rozgrywek przeniesie się na nowoczesny obiekt, który powstaje w Zagłębiowskim Parku Sportowym. W centrum Zagłębia trwają prace wykończeniowe przy nowym Stadionie Zimowym, piłkarskim oraz hali sportowej. 

Sparingowe potyczki 

W drugim piątkowym spotkaniu o godzinie 19 wicemistrz Polski Re-Plast Unia Oświęcim podejmie Tauron Podhale Nowy Targ. W wysokiej formie jest m.in. Sebastian Kowalówka, który w meczu sparingowym z KH Energa Toruń (8:1) strzelił dwa gole i zaliczył trzy asysty. We wtorek w ostatnim teście przed premierą ligową Biało-Niebiescy pokonali czeski VHK Robe Vsetin 2:1 po serii rzutów karnych. W meczach kontrolnych gorzej wiodło się „Szarotkom”, które z sześciu sparingów wygrały jeden – ze słowackim pierwszoligowcem HC 19 Humenne 5:3. 

Mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024