Silesion.PL

serwis informacyjny

W Polskiej Hokej Lidze powrót do rywalizacji

W weekend mają odbyć się dwie kolejki Polskiej Hokej Ligi. JKH GKS Jastrzębie przystępuje do nich w bardzo dobrych humorach. Dla dwóch​ innych drużyn będzie to powrót do grania po dłuższej przerwie.

We wtorek drużyna Roberta Kalabera po raz pierwszy w historii wywalczyła Superpuchar Polski, pokonując na wyjeździe mistrza kraju GKS Tychy 3:2. Mecz o prestiżowe trofeum to była świetna promocja polskiego hokeja. Śląskie drużyny grały twardo, zdobywały ładne bramki, a wynik często się zmieniał. Po zakończonym spotkaniu Leszek Laszkiewicz, były utytułowany hokeista, a obecnie dyrektor sportowy JKH, przyznał, że marzy o tym najważniejszym triumfie, czyli mistrzostwie Polski. On wie, jak smakuje ligowe złoto, bo jako zawodnik osiem razy wywalczył tytuł. Klub z Jastrzębia nigdy jednak jeszcze w swojej historii nie sięgnął po mistrzostwo. JKH musi gonić GKS Tychy, który ma w lidze świetną serię, dziewięciu kolejnych zwycięstw. Bardzo ciekawie zapowiada się piątkowe spotkanie w Jastrzębiu, w którym gospodarze podejmować będą wicemistrza Polski i drugą obecnie w tabeli drużynę, czyli Re-Plast Unię Oświęcim. W pierwszej rundzie Biało-niebiescy wygrali 3:1. Bardzo aktywny w tym meczu był Eliezer Szerbatow. Izraelczyk strzelił gola, zaliczył asystę, ale zmarnował również rzut karny.

Tyszan czekają kolejne derby Górnego Śląska, tym razem w Katowicach. W zespole mistrza znowu liczą na Christiana Mroczkowskiego, który w środę po raz pierwszy został powołany do reprezentacji narodowej. W listopadzie Orły rozegrają dwa mecze kontrolne z Węgrami. W piątek wracają do gry KH Energa Toruń i GKS Katowice, zespoły pauzowały z powodu pandemii. Drużyna z grodu Kopernika świetnie rozpoczęła sezon, od sześciu kolejnych zwycięstw, ale później poległa w starciach z tyszanami i zespołem z Jastrzębia. Ostatnie spotkanie zespół rozegrał 9 października.

W piątek nie odbędzie się mecz w Nowym Targu, gdzie TAURON Podhale Nowy Targ miał podejmować Stoczniowca Gdańsk. W pomorskiej drużynie kilku nowych zawodników ma objawy chorobowe. Spotkanie zostało przełożone na najbliższy wtorek.

Mecze odbywają się bez udziału widzów, ale weekendowe zmagania kibice hokeja będą mogli zobaczyć na żywo na stronie: www.polskihokej.tv

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024