Silesion.PL

serwis informacyjny

W jaki sposób można wykorzystać monitoring wizyjny w firmie?

monitoringwizyjny

monitoringwizyjny

Jeśli mowa o bezpieczeństwie na terenie zakładu pracy, to nie ulega wątpliwości, że kluczowe są dwa aspekty monitoringu: wykorzystanie go w ochronie przed włamaniem oraz na wewnętrzne potrzeby firmy, np. w celu kontroli jakości produkcji. Nie są to jednak jego jedyne zastosowania.

Czy ochrona firmy musi być droga i nieefektywna? Niekoniecznie!

Z roku na rok koszty pracy w Polsce rosną. Nie brakuje firm ochroniarskich, które próbują przenieść choćby część z tych kosztów na swoich klientów. W 2023 roku czekają nas aż dwie podwyżki pensji minimalnej: do 3490 PLN oraz do 3600 PLN brutto. Co to oznacza dla podmiotów, które są zainteresowane ochroną mienia?

Stawka godzinowa wzrośnie najpierw do 22,80 PLN, a następnie aż do 23,50. To realny problem, z którym będą musiały mierzyć się nie tylko wyspecjalizowane działalności skupiające się na ochronie mienia, ale i firmy, które np. samodzielnie dbają o bezpieczeństwo w firmie.

Gdyby ochroną w miejscu pracy zajmowało się 10 osób, to realne wydatki pracodawcy wzrosną o ponad 7 tysięcy złotych miesięcznie. To ogromna kwota, która dla wielu firm może być wręcz zaporowa. Na szczęście, istnieją inne, tańsze metody zabezpieczenia terenu przedsiębiorstwa. Z pomocą przychodzi monitoring wizyjny, o którym więcej można przeczytać tutaj: https://deltaprime.pl/uslugi/ochrona-elektroniczna-monitoring-wizyjny/.

Czym wyróżnia się profesjonalny monitoring wizyjny?

Najlepsze firmy działające w tym obszarze rynku doskonale wiedzą, że kluczowe jest indywidualne podejście do klienta i jego oczekiwań. Zupełnie inaczej trzeba przecież zaplanować monitoring wizyjny w szkole, a inaczej na budowie, w biurowcu, czy w dużej hali magazynowej, gdzie na jednej zmianie pracuje po kilkaset osób.

Każde przedsiębiorstwo to nie tylko inaczej zagospodarowany teren, ale i różna specyfika pracy oraz procedury bezpieczeństwa. To z kolei sprawia, że do każdej takiej działalności należy podejść w sposób indywidualny, prezentując możliwie jak najlepiej dopasowaną koncepcję ochrony.

-Dzięki naszym rozwiązaniom, firmy mogą w pełni zrezygnować lub znacznie ograniczyć konieczność korzystania z usług ochrony fizycznej. Rozumiemy, że do niedawna korzystanie z tradycyjnych firmy ochroniarskiej było relatywnie tanim oraz najprostszym rozwiązaniem, jednak ciągły wzrost stawek, a z drugiej strony dynamiczny rozwój technologii, skutecznie i nieodwracalnie odwrócił ten trend – mówi Michał Bogdał, CEO DeltaPrime.

Monitoring to także system, który (dzięki wsparciu AI – Sztucznej Inteligencji) cechuje się o wiele wyższym poziomem bezpieczeństwa, aniżeli tradycyjna ochrona fizyczna. Oprogramowanie zarządzające całym systemem nie wyjdzie w czasie zmiany na papierosa, nie zdrzemnie się na nocce oraz nie wpadnie w rutynę. To atuty, których nie wolno lekceważyć.

To także rozwiązanie, które zapewnia bardzo szybki czas reakcji w razie wykrycia zagrożenia. W dwie sekundy po naruszeniu strefy bezpieczeństwa, operator, który czuwa nad systemem, otrzymuje powiadomienie oraz klatkę referencyjną, a w ciągu kolejnych kilku sekund może już przejrzeć plik wideo i zareagować adekwatnie do sytuacji. Cały materiał zostaje zapisany i utrwalony, dzięki czemu może on później stanowić np. dowód w sprawie.

Czy monitoring sprawdzi się w każdej firmie?

Nie ulega wątpliwości, że jest to rozwiązanie niezwykle uniwersalne, które można zaadoptować na potrzeby praktycznie każdego przedsiębiorstwa czy instytucji publicznej. Wybrane firmy oferują nawet możliwość połączenia takiej platformy z systemem kontroli dostępu czy systemem rejestracji czasu pracy lub z systemem kontroli dostępu bądź depozytem kluczy.

Im większe będą możliwości zsynchronizowania monitoringu z kluczowymi obszarami działalności przedsiębiorstwa, tym wyższy będzie jego ogólny poziom bezpieczeństwa.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025