Silesion.PL

serwis informacyjny

W jaki sposób laboratorium może nabyć środki europejskie na badania i rozwój?

W jaki sposob laboratorium moze nabyc srodki europejskie na badania i rozwoj

W jaki sposob laboratorium moze nabyc srodki europejskie na badania i rozwoj

Fundusze europejskie na badania i rozwój można pozyskać na wiele sposobów, kluczowe jednak są kryteria do spełnienia a także terminowe wnioskowanie o przyznanie takich dotacji. Co brane jest pod uwagę przy klasyfikacji kandydatów, oraz jak skutecznie starać się o przyznanie takiej dotacji?

Kluczowe kryteria do spełnienia przy dotacji europejskiej na badania i rozwój

Programy europejskie na badania i rozwój powstały z myślą o instytucjach i organizacjach, które posiadają innowacyjny, mogący wpłynąć na rozwój w danej dziedzinie pomysł, jednak z uwagi na spore ryzyko mają duże trudności w pozyskaniu finansowania od prywatnych inwestorów czy innych organizacji. Z pomocą przychodzą wtedy właśnie fundusze europejskie na badania i rozwój, jednak by je pozyskać, trzeba spełnić ścisłe wymogi i kryteria, m.in. dokładny plan działania odnośnie badań i ich celu, a także mnóstwo dokumentów i zaświadczeń określonych w danym programie. Takie dotacje są bardzo różnorodne, skierowane do wielu branż, np. sztucznej inteligencji, biologii, biotechnologii czy przemysłu. Wiele zależy od konkretnego programu oraz jego wytycznych, jednak w ramach takiego finansowania można uzyskać nawet kilka milionów złotych.

Kto może starać się o taką dotację?

Tak jak wspomniano wcześnie, fundusze europejskie na badania i rozwój można pozyskać w ramach wielu rożnych dotacji i programów, które ogłaszane są licznie każdego roku. Najliczniejszymi branżami, w które chce inwestować Unia Europejska jest oczywiście biotechnologia, sztuczna inteligencja, IT oraz przemysł, choć nie jest to regułą, i można znaleźć różne programy, które nie są powiązane właśnie z tymi branżami. By móc starać się o dotację i pozyskanie funduszy, przede wszystkim trzeba spełnić kryteria oraz wymogi określone w programie, a te najczęściej są dość sprecyzowane i szczegółowe. Ogólnie rzecz biorąc, z takich programów mogą skorzystać wszystkie firmy niezależnie od wielkości czy sektora, w tym również przedsiębiorcy, początkujące firmy, tzw. start-upy, mikroprzedsiębiorstwa, ale i duże firmy działające na wielką skalę.

Jakie dokumenty i zaświadczenia będą potrzebne?

To, jakie dokumenty i zaświadczenia są niezbędne przy wnioskowaniu o fundusze europejskie na badania i rozwój jest w dużej mierze zależne od grupy docelowej organizowanego programu oraz branży, w jakie działa. Najczęstszymi jednak dokumentami są te poświadczające o działalności gospodarczej, czyli wpis do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie o niezaleganiu w opłatach podatków i składek ZUS, a także zaświadczenie o niekaralności. Reszta wymaganych dokumentów dotyczy najczęściej specyfiki prowadzonej działalności oraz planu na jej rozwój w wybranej branży czy dziedzinie. Szczegółowe informacje dotyczące wymaganych dokumentów są zawarte w opisie każdego programu unijnego, i można skonsultować te wytyczne np. ze specjalistą ds. dotacji i programów unijnych – znajdziemy ich w każdym większym mieście, jak również w wielu gminach. Taki specjalista pomoże w całym procesie wnioskowania oraz późniejszych formalnościach. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://edoradca.pl/na-co-mozesz-pozyskac-srodki-projekty-badawczo-rozwojowe/

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024