Nauka

Uniwersytet Pomorski uruchamia studia podyplomowe AI

Instytut Zarządzania w Uniwersytecie Pomorskim w Słupsku we współpracy z Pracownią AI otwiera nowatorski program studiów podyplomowych z zakresu sztucznej inteligencji (AI), który rusza w marcu 2025 roku. Powstał on z myślą o tych, którzy chcą zdobyć praktyczne umiejętności związane z AI oraz wykorzystać jej potencjał w życiu zawodowym i prywatnym.

Studia dla każdego – bez wiedzy technicznej

Sztuczna inteligencja już dziś zmienia oblicze wielu branż, takich jak IT, marketing, finanse, logistyka czy produkcja. Umiejętność efektywnego korzystania z narzędzi AI daje przewagę konkurencyjną na rynku pracy, pozwala lepiej podejmować decyzje strategiczne oraz optymalizować procesy w firmach.

Program jest otwarty na osoby bez specjalistycznej wiedzy technicznej, a wykłady będą prowadzone w elastycznej formule hybrydowej, z 80% zajęć online. Uczestnicy zdobędą podstawowe informacje o sztucznej inteligencji oraz nauczą się jej zastosowania w codziennej pracy biurowej, tworzeniu treści oraz optymalizacji procesów. Studia wyposażą uczestników w wiedzę i umiejętności niezbędne w środowisku pracy wspomaganym przez AI i otworzą drzwi, między innymi, do pełnienia nowopowstających kluczowych ról w organizacjach, na przykład jako Chief AI Officer czy manager ds. automatyzacji procesów.

Studia składają się z sześciu modułów, obejmujących szeroki zakres zagadnień związanych z AI, w tym podstawowe narzędzia AI używane w codziennej pracy, tworzenie dokumentów i innych treści przy pomocy sztucznej inteligencji czy praca z danymi wspomagana AI. Studenci dowiedzą się między innymi jak za pomocą sztucznej inteligencji automatyzować korespondencję, generować grafiki czy raporty i zoptymalizować pracę biurową oraz komunikację w zespołach. Nauczą się też jak samodzielnie rozwijać umiejętności związane ze sztuczną inteligencją oraz odbędą konsultacje i w praktyce poćwiczą rozwiązywanie problemów.

Rekrutacja i warunki przyjęcia

Rekrutacja na studia podyplomowe AI rozpoczęła się z końcem grudnia. Kandydaci muszą posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych (licencjat, magister, inżynier). Koszt uczestnictwa wynosi 7800 zł za dwa semestry, płatne w dwóch ratach. Wymagana jest wpłata wpisowego w wysokości 200 zł oraz złożenie niezbędnych dokumentów (CV, dyplom, dowód wpłaty). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

AI kluczem do sukcesu zawodowego

Studia podyplomowe z zakresu AI proponowane na Uniwersytecie Pomorskim to przestrzeń, gdzie człowiek spotyka się z technologią, a wspólne działania otwierają nowe ścieżki kariery. Uczestnicy zdobędą wiedzę, która nie tylko zwiększy ich konkurencyjność na rynku pracy, ale pozwoli również na tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które zmienią oblicze wielu firm.

Nasze nowe studia podyplomowe pomogą uczestnikom stać się liderami w dobie trwającej rewolucji cyfrowej, pomogą zrozumieć potencjał i wachlarz możliwości jakie oferują sztuczna inteligencja i nowe technologie. To początek podróży, która umożliwi rozwój umiejętności oraz dostęp do unikalnych materiałów i wiedzy od ekspertów. To również okazja na dynamiczny rozwój własnej kariery zawodowej, szybszy awans oraz zdobycie nowych perspektyw. . Rekrutacja już się rozpoczęła, od razu można więc dołączyć do grona liderów przyszłości i zdobyć nowoczesne kompetencje niezbędne w XXI wieku. – podsumowuje Ewa Matuska dyrektor Instytutu Zarządzania, w którym organizowane są studia.

Studia podyplomowe z zakresu sztucznej inteligencji na Uniwersytecie Pomorskim to wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą zdobyć umiejętności kompetencje potrzebne na nowoczesnym rynku pracy. Program łączy elastyczne nauczanie z praktycznym zastosowaniem AI, umożliwiając uczestnikom rozwój kariery w kluczowych rolach w różnych strukturach organizacji.

***

Uniwersytet Pomorski w Słupsku – Państwowa szkoła wyższa w Polsce z siedzibą w Słupsku, kształcąca na kierunkach humanistycznych, społecznych, medycznych, technicznych i ścisłych. Jest jedyną publiczną i najstarszą uczelnią w Słupsku – o ponad pięćdziesięcioletniej tradycji. Kształci na 25 kierunkach i 100 specjalnościach z nastawieniem na kształcenie praktyczne.

Zgodnie z wielowiekową tradycją uniwersytetów europejskich, odwołuje się do uniwersalnych wartości: prawdy w nauce, wspólnotowego charakteru wiedzy i nauczania, szacunku dla różnorodnych poglądów, twórczej relacji między nauczycielami akademickimi, doktorantami i studentami. Misją Uczelni wobec społeczeństwa jest: współtworzenie i zachowanie kultury oraz tożsamości narodowej z poszanowaniem odmiennych kultur i tradycji; zdobywanie, interpretowanie, przechowywanie i przekazywanie wiedzy zgodne z kanonem wiedzy uniwersalnej; krzewienie krytycznej postawy wobec rzeczywistości w poczuciu odpowiedzialności za przyszłość jednostki, Polski, Europy i świata.

Uniwersytet Pomorski w Słupsku jest wspólnotą jej pracowników, doktorantów, studentów i absolwentów, którzy pielęgnują tradycje akademickie oraz dbają o dalszy rozwój i dobre imię Uczelni.

Pracownia AI – Zespół ekspertów AI, nowych technologii i mediów z wieloletnim doświadczeniem w branży. Łączy ich wspólna pasja do odkrywania biznesowych możliwości transformacji cyfrowej i narzędzi opartych na GenAI. Powstała, aby dzielić się wiedzą i praktyką, dostarczając kluczowych umiejętności, które przyspieszą rozwój firm i rozwiną osobiste kariery zawodowe. Wierzy w ideę współpracy człowieka i AI oraz optymalnego wykorzystania potencjału drzemiącego w nowych technologiach. W Pracowni AI można dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach, jakie daje generatywna sztuczna inteligencja i nowe technologie, zdobyć aktualną wiedzę i uzyskać informacje o nowych narzędziach, nowych potencjałach i nowych sposobach używania AI oraz NewTech

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Opublikowany przez
Jacek Bulenda

Najnowsze posty

Największy plan inwestycyjny w historii polskiej energii, czyli nowa strategia ORLENu

Bezpieczeństwo energetyczne, modernizacja, cele środowiskowe i rozwój oferty to nowa strategia ORLENu. „Energia jutra zaczyna…

4 godziny temu

Dacia Bigster zaskoczyła cenami. Gdzie i kiedy można zobaczyć nowego SUV-a?

Dacia od lat kojarzy się z marką oferującą solidne samochody w przystępnych cenach. Modele takie…

4 godziny temu

PKD 2025 – jakie zmiany czekają na przedsiębiorców?

Od 1 stycznia 2025 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie Polskiej Klasyfikacji Działalności.…

5 godzin temu

10 trendów, które w 2025 roku zmienią polski e-commerce

Sztuczna inteligencja w obsłudze klienta, rozwój marketplace'ów oraz ekspansja zagraniczna wyznaczą główne kierunki rozwoju polskiego…

5 godzin temu

Jak zwiększyć oglądalność swojego kanału na platformie YouTube? Praktyczny poradnik dla twórców

YouTube to obecnie jedna z największych platform wideo na świecie, oferująca twórcom niesamowite możliwości dotarcia…

5 godzin temu

Jak zwiększyć oglądalność swojego kanału na platformie TWITCH? Praktyczny poradnik dla twórców

Twitch to jedna z największych platform streamingowych na świecie, skupiająca miliony twórców i widzów. Konkurencja…

5 godzin temu